FTX.US, New York’ta güven sözleşmesi için başvurdu

ftx.us
Firmanın Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamaya göre, FTX.US bir güven sözleşmesi için New York Finansal Hizmetler Departmanına (NYDFS) başvurdu.

FTX’in Amerikan iştiraki olan kripto borsası, hizmetlerini New York sakinlerine açmaya yaklaşıyor gibi görünüyor. Düzenleyicilerden onaylama beklerken, FTX.US ayrıca New York Eyaleti sınırı olan amaçlı bir itimat şirketinin muhtemel lansmanı için hazırlanmaya başladı.

Daha bu Çarşamba, FTX.US, Fidelity Digital Assets’in eski ahenk müdürü Marissa MacDonald’ı, şirketin “oluşturulacak” New York şirketinde aynı pozisyonda hizmet etmesi için işe aldığını duyurdu.

FTX ABD başkanı Brett Harrison, “Marissa, kariyerini düzenleyicilerle beraber çalışırken sınıfının en iyisi uyumluluk programlarını yöneterek ve inşa ederek geçirdi” dedi.


“Hem geleneksel finansal hizmetlerde hem de dijital varlıklarda emek verme deneyimi, onu çabalarımız için paha biçilmez kılacaktır.”

MacDonald, daha önce Ernst & Young için çalışmış olan Fidelity Investments’ta 14 yıl geçirdi.

MacDonald, FTX US’den yaptığı açıklamada, “FTX ekibinin hem uyumluluk bununla beraber net düzenleyici çerçeveler oluşturma mevzusunda proaktif olmaya devam eden bağlılığı heyecan verici ve iddialı hedeflerine ulaşmalarına destek olmak için uzmanlığımdan yararlanmayı dört gözle bekliyorum.” Dedi.

Finansal Hizmetler Departmanına gore, sınırı olan amaçlı bir tröst şirketi, New York bankacılık yasasının banka ve tröst şirketi hükümleri uyarınca kiralanmış, ancak mevduat alma veya kredi verme yetkisi olmayan bir kurumdur.

Bölümün web sitesine gore, çoğunlukla “New York’ta daha geniş bir mevcudiyet isteyen eyalet dışı yada yabancı bankacılık kuruluşları ve yan kuruluşlar vasıtasıyla muhtelif tröst işleri yürüterek faaliyetlerini tamamlamak isteyen sigorta ve menkul kıymetler şirketleri” için bir kaynaktı .

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
3Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap