FTX.US Hisse Senedi Ticaretine Giriyor

Stevedanews


Kripto borsası FTX.US, bir uygulama aracılığıyla hisse senedi alım satımına ve borsada işlem gören fonların (ETF’ler) ticaretine izin vermek amacıyla seçkin ABD’li müşterileri için FTX Stocks’ı (Hisse Senetleri) tanıttı.

CNBC’de yayınlanan bir habere göre FTX.US, siparişlerin takas şirketi Embed aracılığıyla Nasdaq‘a yönlendirileceği komisyonsuz borsa ticareti sağlayacak.

FTX.US Başkanı Brett Harrison, Wall Street Journal‘a verdiği demeçte, “FTX Stocks’ın kısa vadede kâr elde etmesi olası görünmüyor ve siparişler ödeme için yüksek frekanslı trader’lara yönlendirilmeyecek, bu son zamanlarda düzenleyiciler tarafından incelemeye alınan bir uygulama” dedi.

Harrison, FTX Stocks’ın platforma daha fazla müşteri çekmeyi planladığını söyledi.

Borsa, tüm finansal ticaret ihtiyaçları için tek elden bir çözüm olmayı hedefliyor ve platformunda vadeli işlem ticareti gibi daha geleneksel finansal hizmetler sunarak müşterilerin aynı uygulamadan hisse senedi ve kripto piyasasında ticaret yapmalarını sağlayacak.

FTX.US ortağı FTX’in CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, kısa süre önce hisse senetleri ve kripto para ticaret platformu Robinhood‘un %7,6’lık hissesini satın aldı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap