Franklin Templeton CEO’su Jenny Johnson, aşırı oynaklık sırasında aktif yönetimin karşılığını verdiğini söyledi

kripto para günlükleri
1,5 trilyon dolarlık varlığıyla Franklin Templeton , Amerika’nın en iyi 10 varlık yöneticisi arasında yer alıyor ve büyüyor. Son birkaç yılda firma, diğerleri arasında varlık yöneticisi Legg Mason, özel endeks sağlayıcısı O’Shaughnessy Asset Management ve ikincil özel sermaye yatırımcısı Lexington Partners’ı satın aldı. Başkan ve CEO Jenny Johnson, işin burada bitmediğini söylüyor. Franklin Templeton’ın işindeki ürün boşluklarını doldurmak için teknolojide ve alternatiflerde hızlı satın almalara odaklanıyor.

Johnson, CNBC’nin Delivering Alpha haber bülteniyle , firmanın aktif yönetim stratejisini tartıştığı ve blockchain teknolojisinin uygulanması için dava açtığı özel bir röportajda oturdu .

Leslie Picker: Makro cephede bir şeyler başlatmak istiyorum çünkü orada bir sürü soru var. Enflasyon ve faktör bazlı yatırım için para politikası, oynaklık için böyle bir bükülme noktası ile, şu anda geniş, çeşitli portföyünüzde ne görüyorsunuz?

Jenny Johnson: Hiç şüphe yok, zor bir zaman. Ve iyi haberin, büyük oynaklık zamanlarında aktif yönetimin karşılığını verdiğini söyleyebilirim. Ve biz gerçekten aktif bir yönetimiz – 1,5 trilyon – gerçekten aktif bir yönetimiz. Yani, değer bulduğun zamanlar böyle zamanlar. Bence zorluk şu ki, çok fazla karışık sinyal var. Enflasyonun bariz rüzgarları var. 50 baz puanlık Fed zammı 20 yılın en yüksek seviyesi ve birkaç tane daha artacağını düşünüyoruz. Sanırım bugün muhtemelen iki, hatta belki üç artışa [baktığımızı] belirttiler ve sonra bir ara verdik. Yani, Ukrayna’daki savaşta olduğu gibi oranlarda bu büyük artışa sahip olacaksınız. Geçen hafta Milken konferansındaydım ve bunun bir nevi ürkütücü yanı, mesajın en iyi durum senaryosunun neredeyse donmuş bir savaş olduğuydu. bu da enerji fiyatlarına uzun süre etki edeceğiniz anlamına gelir. Gıda arzı başka bir rüzgar olacak. Bir de tabi ki Çin’in sokağa çıkma yasağı ve tedarik zincirini etkileyen sıfır COVID politikası var. Yani bunlar sizin büyük rüzgarlarınız.

Ve sonra arka rüzgarlar, tüketicinin hala oldukça sifonu, muhtemelen COVID öncesi olduğundan daha fazla kızardı. Bu iyi. Asya’daki demografinin büyük rüzgarlarına sahipsiniz, teknolojik yeniliklere sahipsiniz. Ve dürüst olmak gerekirse, insanlara söylediğim şey, akıntıyla birlikte yüzmenin daha kolay olduğu. Bu nedenle, fırsatların olduğu alanları bulun, insanların tedarik zincirine yaklaşması, orada fırsatların nerede olduğunu bulmaya çalışması gibi şeyler. Bence teknolojik yenilik, bence genomikle ilgili şeyler gerçekten etkileyici. İnsanların gıda tedarik zincirleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya çalıştıkları için, gördüğümüz kadarıyla hassas tarımla ilgili şeyler düşünüyorum. Şimdi, bunlar yakın vadede değil. Biraz yatırım alacak ama bence fırsatların gerisinde kalmak istiyorsun.

Picker: Şu anda yatırımı etkileyen tüm bu kafa karıştırıcı faktörler göz önüne alındığında, şu anda akışlarla ilgili olarak ne gördüğünüzü merak ediyorum. Aktif ürünlere daha fazla ilgi mi görüyorsunuz yoksa pasif ürünlere daha fazla ilgi mi görüyorsunuz, burada insanlar sadece gelgiti aşmak, daha düşük bir ücret ödemek ve daha sonra belki birkaç yıl içinde piyasaya geri dönmek istiyor. nasıl yapıldığını görüyor musun?

Johnson: Bence akışlar aşağı yönlü. Gördüğümüz şeyin daha iyi performans gösteren aktif olduğunu düşünüyorum. Bunun bir kısmı, sadece ona geçişe bakmanızdır. Demek istediğim, NASDAQ, Dow’un iki katından daha fazla düştü, yani, bir tür değer artış anahtarınız… ama bence genel olarak insanlar gergin. Ve böylece, sabit gelir tarafında geri kalan insanları görüyorsunuz. Banka kredileri, değişken faizli, kısa vadeli, çünkü oranların yükseleceğini bildikleri için insanları görüyorsunuz ve bu sabit gelir için gerçekten zor bir zaman. Yani, kalabildikleri ölçüde, esnekliği koruyun. Kredi artık gerçekten önemli. Bilançoları iyi, nakit akışı iyi olan şirketler. Yine, bu yüzden Dow’u o kadar düşük görmüyorsunuz çünkü onlar daha değerli hisse senetleri olma eğilimindeler.

Picker: Franklin de oldukça kazançlıydı, yakın zamanda diğer alternatif varlık yöneticilerini satın alan büyük bir varlık yöneticisi olan Legg Mason’ı satın aldı, son zamanlarda bir miktar fonu. Belirli kapasiteleri geliştirmek yerine mevcut ortamda anlaşma yapmayı nasıl düşünüyorsunuz? Ve gelecekte daha fazla satın alma yapmayı planlıyor musunuz?


Johnson: Sahip olmamız gereken belirli ürün nişlerini dolduran ürünleri gerçekten bulmak olan satın alma stratejimiz konusunda çok net olduk. Artık alternatif pazarlara çok odaklanmış durumdayız. Varlık yönetimi işinde önümüzdeki birkaç yıl içinde varlıkların yaklaşık %15 veya %16′sının alternatiflerden geleceğini, ancak yine de gelirlerin %46′sını sağlayacağını tahmin ediyorlar. Yani, bizim için önemli bir yer ve bugün 210 milyar dolarımız var, ilk 10 alternatif yöneticisiyiz. Ancak buradaki zorluk şu ki, küresel ürünlere ihtiyacınız var. Yani, örneğin, sadece ABD’ye odaklanmış bir emlak yöneticiniz varsa, bunu Avrupa’da satmak zordur. Dolayısıyla, ürün boşlukları varsa dolduracağız. Varlık işimizi, mütevelli güvenini büyütmeye devam etmek istediğimiz konusunda zaten çok nettik. Ve böylece, cıvatalı satın almalarımız olduğu için, orada mantıklı olacak. Ve son olarak, Fintech işimizi çok bozuyor ve bu nedenle yatırımlar yapıyoruz, bazen sadece yatırımlar, bazen de teknoloji ürünlerinde satın almalar yapıyoruz. O’Shaughnessy Asset Management, gerçekten vergi açısından verimli, doğrudan endeksleme sağlayan Canvas adlı bir ürüne sahiptir. Orada çok fazla büyüme olduğunu düşünüyoruz. Ve böylece, bu teknoloji platformu için gerçekten bu satın alma işlemini gerçekleştirdik.

Picker: Şu anda alternatif alanda ne yaptığınıza odaklanmak istiyorum çünkü Franklin Templeton’ın 75 yıllık geçmişinin çoğu, yatırım fonu alanında perakende yatırımcıya hizmet ediyor. Ve şimdi 200 milyar doların üzerinde alternatifiniz var, bu da sadece genel olarak perakende alanına girmek istiyor, ancak bunu henüz büyük ölçekte yapmadı. Bunu gelecek olarak görüyor musunuz? Bu, işinizin o kısmını büyütmeye çalışırken, alternatiflerle yapmak istediğiniz bir şey mi?

Johnson: Dedem, ortalama bir insan hisse senedi piyasalarına katılamadığı için yatırım fonu işine girdi diyorum. 20′li yaşlardan bahsediyorsun. Ve hisse senedi piyasalarına katılamadılar, bu yüzden insanlar para biriktirme ve yatırım yapmalarına izin verme fikrini aldı. Bugün, 2000′den beri yaptığımız kamu sermayesi sayısının yarısına sahibiz ve özel sermaye destekli şirket sayısının beş katı kadar var. Böylece, bu sayı yaklaşık 1.700′den 8.500′e ve kamu özkaynakları yaklaşık 6.500′den 3.300′e gitti. Yani, sadece yatırım yapılabilir bir evrenden, alternatiflere erişebilmek gerçekten çok önemli ve bu trendin değişeceğini düşünmüyorum. Ve sonra ben – aslında bakarsanız, şirketler halka açılmak için çok daha uzun süre bekliyorlar,

Aslında risk sermayesi işine girdik çünkü Franklin büyüme sermayesi ekibimiz anlaşmalara bakıyor ve şirketler halka açılmak için çok daha uzun süre beklerken, yatırım fonunun %15′ine kadarını likit olmayan varlıklara ayırabiliyorlardı. Böylece, geç aşama girişime girmeye başladılar ve sonunda dediler ki, aslında, Silikon Vadisi’nin kalbinde bulunuyoruz, aslında kendi girişim fonlarımızı başlatmalıyız. Yani, bu alandayız çünkü düşünüyoruz – ve bu arada, kredi aynı. Bankaların, kredi portföylerine bağlı sermaye konusunda gitgide daha fazla düzenleme olduğu gibi kredi verdiğini görmüyorsunuz. Yani, sadece özel kredi piyasalarında yapılan ticari ve kurumsal kredilerde değil, aynı zamanda doğrudan tüketici kredilerinde de bu büyük çoğalmayı görüyorsunuz. Böyle, yapabilmelisiniz – kendimizi tüm yatırım fırsatlarını bulup bunları sorumlu bir şekilde müşterilerimize sunan olarak düşünmeliyiz. Gerçek şu ki, alternatif ürünlerin harika bir değeri var – çok likit değiller, bu yüzden bunları alternatifler kanalına nasıl ileteceğinizi sorumlu bir şekilde bulmalısınız.

Picker: Yakın tarihli bir röportajda, 20 yaşındaysanız ve herhangi bir işte yeni bir başlangıç ​​yapabilirseniz, blok zinciri ekosisteminden yararlanan bir şey inşa edeceğinizi söylediniz. Bunu büyüleyici buldum ve bunun nedenini size sormak istiyorum. Ve zaten dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden birinin zirvesine ulaştığınıza göre, blok zincirinin nasıl çalıştığını ve geleneksel varlık yönetimi alanında nasıl çalıştığını nasıl görüyorsunuz.

Johnson: Bitcoin’in finansal hizmetlerde ve diğer endüstrilerde meydana gelen en büyük bozulmadan en büyük dikkat dağıtıcı olduğunu söylemeyi seviyorum. Çünkü – konuşmaların çoğu düşüyor [bu] Bitcoin gibi bir para birimi, bir yeri olacak mı, olmayacak mı? Ve bu – orada yapılacak harika bir tartışma var ama aslında çok daha ilginç olan [soru] bu teknoloji ne yapabilir? Ve blockchain’in ne yaptığını düşünürseniz, güven yaratmaktır. Finansal hizmetlerin ne olduğunu düşünürseniz, insanlar arasındaki işlemler, aracıların güveni kanıtlamalarını gerektiren işlemlerdir, diyelim ki bunun gerçekten size ait olduğunu söyleyen bir unvan şirketidir. Blockchain bu aracıların çoğunu ortadan kaldırabilir, alıcıları ve satıcıları bir araya getirebilir ve bir işlemin maliyetini azaltabilir. İşlem maliyetini düşürebildiğiniz anda, varlıkları çok daha büyük bir düzeyde parçalayabilirsiniz. Örneğin, Empire State Binasını alıp bir milyon kişiye sattığını hayal edebilirsiniz, herkesin bir jetonu var. Ve eğer sana satmak istersem Leslie, tapu şirketine gitmek zorunda değilim. Hepsi bu akıllı sözleşmeye dahil edilmiştir. Bu nedenle, blockchain’in farklı varlık türlerinde çok sayıda kilitli likidite azlığını açığa çıkaracağını düşünüyorum.

İkincisi, bence bu tür bir sahiplik – onu kullanan insanlar var – bir kez jetona sahip olduğunuzda, aslında bir sadakat programı oluşturabilirsiniz. Yani, zaten spor takımlarını görüyorsunuz, diyelim ki takımın bir parçasını satıyorlar ve gerçekten yaptığı şey bir sadakat yaratmak. Düşünün, özel koç toplantılarınız olabilir veya NFT pazarında, jetonu bire bir kullanan sanatçılar, bu sanat eserinin aslında orijinal ve özgün olduğunu doğrularlar, ancak aynı zamanda, yalnızca jetona sahip olanların yapabileceği yerde onu kullanırlar. sonra sanatçılarla bu bireysel toplantılar yapın. Yani, gerçekten ilginç bir yol. Bence bu, işletmedeki maliyetlerin bir kısmını önemli ölçüde azaltıyor, ancak aynı zamanda bu tür bir sosyal bağlantı arzusunu da ortaya çıkarıyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
31Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap