Fon yöneticisi Novogratz: Nasdaq’ta düşüş bitmedi

Fon yöneticisi Novogratz: Nasdaq'ta düşüş bitmedi


Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, teknoloji hisselerinde düşüşün devam edeceğini öngörüyor.

Bilindiği üzere önceki gün, dünyanın teknoloji borsası olarak kabul edilen Nasdaq, yaklaşık son iki yılın en kötü gününü geçirmişti. Nasdaq 100 endeksi, yüzde 5 oranında düşmüş, bu düşüş Haziran 2020’den beri görülen en büyük düşüş olarak kayıtlara geçmişti. Bu arada kripto paralar ve Nasdaq arasındaki korelasyon da son zamanlarda yeniden tırmandı.

Piyasada yaşanan satış dalgası sonrasında CNBC’ye konuşan Novogratz, Nasdaq ve kripto paralar arasındaki korelasyonun zamanla ortadan kalkacağını ifade etti. Milyarder yatırımcı, Nasdaq’ın yüzde 3 gibi bir düşüşü karşısında kripto paraların geçen yıl olduğu gibi yüzde 9 düşmediğini de örnek gösterdi. Bununla birlikte kısa vadede geri çekilmelerin devam edeceği fikrinde olduğunu ekledi. Nasdaq’ın önümüzdeki haftalarda 12000, hatta 10000’e kadar çekilmesinin mümkün olduğunu söyleyen fon yöneticisine göre piyasalar sancılı bir stagflasyon sürecinden geçecek.

Novogratz ayrıca, kurumsal sermayenin kriptoya olan ilgisine dikkat çekti ve şöyle konuştu:

“Bu kadar kurumsal sermayenin sıralanmaya başlaması şaşırtıcı. BlackRock, Blackstone, Citadel, Apollo, hepsi büyük girişimler içerisindeler. Bu nedenle kriptoda bir yerde geri dönüşün olacağını düşünüyorum.”

Bir numaralı kripto para, 36 bin doların hemen altında işlem görüyor. TSİ 00:40 itibari ile fiyat, 35 bin 975 dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap