Finans Şirketleri Bitcoin Biriktiriyor Olabilir

Stevedanews


Kripto piyasaları geçen haftaki kan banyosundan sonra kısmen istikrar kazandı ve zincir içi varlık hareketleri, kurumsal yatırımcıların tekrar Bitcoin toplamaya başladığını gösterebiliyor.

Kripto piyasaları, son iki hafta içinde resmen dayak yedi ve ayın başından bu yana %25, yani neredeyse 500 milyar dolar değer kaybetti. Kasvetli hava, Cuma günü piyasa değerinin 1,3 trilyon doların altına düşmesinin ardından toparlanma eğilimi göstererek sona erdi; ayrıca birçok kripto varlığın marjinal kazançlar kaydetmesiyle birlikte hafta sonu işler biraz normalleşti.

Keskin piyasa düşüşleri, uzun vadeli kazançlar arayan yatırımcılar için giriş noktaları sağladıkları için her zaman kötü haber anlamına gelmez. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju‘ya göre şu anda olan şey de buymuş gibi görünüyor.

Blockchain analitik firması CEO’su; “kurumsal yatırımcıların şu anda piyasa yapıcılar aracılığıyla BTC satın aldığını” söyledi.

Borsa hareketleri bitcoin birikimini gösteriyor

Ki Young Ju, sonucuna varmak için geçen hafta büyük borsalarda madeni para hareketlerini araştırdı.

Zincir içi analizler, Gemini borsasını kullanan piyasa yapıcıların 7-10 Mayıs tarihleri ​​arasında Binance’e yaklaşık 84.000 BTC göndererek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

Binance’den en büyük BTC girişlerine sahip oldukları için satış baskısının çoğunluğunun Coinbase’den geldiğini de sözlerine ekledi. Coinbase’deki BTC/USD spot ticaret hacmi yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, Coinbase Premium -%3 ile üç yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Piyasalar nefes aldı

CoinGecko’ya göre toplam piyasa değeri %2,8 artarak 1,36 trilyon dolara ulaştığından, son 24 saat içinde çoğu kripto varlığı için marjinal bir kazanç gerçekleşti. Bununla birlikte, acı henüz bitmemiş olabilir ve uzun vadeli eğilim kesinlikle aşağı yönlü gözüküyor.

Geçici ara, küçük bir birikim döneminin işareti olabilir; ancak önceki döngülerde olduğu gibi, ayı piyasaları genellikle bir veya iki yıl içinde çekilir.

Toplam piyasa değeri şu anda Kasım’daki 3 trilyon dolarlık zirvesinden %56 aşağıda, bu nedenle nihai bir kapitülasyon fitili ve daha uzun bir konsolidasyon dönemi hala kartlarda olabilir.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap