Filecoin (FIL) Yükselişe Geçebilecek mi?

Filecoin (FIL) Yükselişe Geçebilecek mi?


FIL Üçgen Kırılımı Gerçekleştirdi!

FIL-03.02-1

Geçen sene 238 dolara ulaştıktan sonra sürekli düşüş yaşayan FIL, oluşturduğu üçgen formasyonunu yukarı yönlü kırmayı başardı.

Bu kırılımın doğrulanması için tekrardan üst çizgiyi test ettikten sonra yukarı yönlü hareket etmesi gerekiyor. Ancak piyasadaki genel hareket buna karar verecek gibi görünüyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki olaylar nedeniyle piyasada aşırı volatilite görülüyor. Rusya tarafından özel askeri operasyon olarak nitelendirilen gelişmeden sonra piyasada aşırı düşüş gerçekleşti. ABD Başkanı Biden’ın açıklamaları ve Rusya’nın aldığı ekonomik kararlar sonrasında yükseliş devam etti.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FIL-03.02-2

Destek ve direnç seviyeleri ele alındığında FIL, önemli destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu seviyeden iki kere tepki aldıktan sonra tekrardan yükselişe geçmiş gibi görünüyor.

Şu anki destek seviyesinde tutunamazsa, 14 dolar ve 9 dolar seviyelerinde bulunan önemli bölgelere kadar geri çekilme yaşayabilir. Bahsedilen 9 dolar seviyesindeki desteğe düşmesi için yüzde 58’lik bir kayıp yaşaması gerekiyor.

Direnç seviyeleri arasında ilk kırması gereken bölge Fib 0,786’da bulunan 29,66 dolardaki bölgeye kadar ilerleyebilir. Bu da şimdiki seviyeden yüzde 38,54 yükseliş yaşaması anlamına geliyor.

İlk direncini kırdıktan sonra Fib 0,618 seviyesindeki 46,3 dolar direncine ulaşmak isteyebilir. Bu direnci kırması zor olacaktır. Eğer kırılım gerçekleşir ve burayı destek olarak doğrularsa yeni zirvelere ulaşmak için güç kazanacaktır.

Geçen seneki en yüksek seviyesine ulaşması içinse yüzde 1014 yükselmesi gerekiyor. Bunu gerçekleştirme ihtimali şu anki piyasada zor görünse de boğaların gücü ele geçirmesi sonucunda bu durum gerçekleşebilir.

Filecoin (FIL) Yükselişe Geçebilecek mi? haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap