FC Barcelona Metaverse ve NFT’lere Girecek

Galaxy Heroes NFT Pazarını Başlattı, Listeleme Ücretlerini 10 Kat Azalttı
İspanya ve Avrupa’da geniş bir fanatik kitlesine sahip bir futbol kulübü olan FC Barcelona, ​​kripto para piyasasında metaverse ve NFT’lerin yükselişinden yararlanma planlarını deklare etti. Kulübün başkanı Joan Laporta, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlardan daha fazla katılım sağlamak için tüm bu pazarları iyi mi işgal etmeyi planladığını açıkladı.

FC Barcelona Büyüme Seçeneklerini Keşfediyor
İspanya ve Avrupa’nın en müessir futbol kulüplerinden kabul edilen FC Barcelona, ​​metaverse ve NFT’leri içeren yeni iş alanlarına genişleme niyetini deklare etti . Genişlemenin amacı, bu yeni teknolojilerin kullanması kanalıyla kulübün katılımını arttırmaktır. Kulübün başkanı Joan Laporta, kulübün yapacağı yaklaşan hamleler hakkında şunları söyledi:

Son zamanlarda, NFT’ler ve metaverse gibi blok zinciri ürünlerine ve hizmetlerine çok dikkat edildi. Üyelerimize, taraftarlarımıza kulübün değeri ile uyum sağlayacak ve oldukça ilgi çekici bir romantik tecrübe yaratacak dijital ürünler sunabilmeliyiz.

Laporta ayrıca, kulübün konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeden ilk NFT düşüşünü yakında başlatmaya çalıştığını da duyurdu.
Teknoloji Yoluyla Genişleme
120 yılı aşkın bir geçmişe sahip bir kulüp olan FC Barcelona, ​​dünyanın dört bir tarafındaki taraftarlardan gelir ve katılım sağlamak için bu yeni teknolojilerin tanıtımını şimdiden düşünüyor. Laporta ayrıca, halihazırda mevcut olan ve Socios ile ortaklaşa verilen taraftar tokeni yerine kulübün kendisi tarafından verilen bir kripto para biriminin piyasaya sürülme olasılığını da ima etti.

Kulüp, ekibin bütün görsel-işitsel tekliflerinin üretimini merkezileştirmek için Barca Studios’un lansmanı ile bu yeni yolu desteklemek için altyapıyı ve ek olarak ekibin iş akışına yeni teknolojiler eklemek için Barca İnovasyon Merkezi’ni inşa ediyor.

Laporta, ekibin ilgili kalmak için ne olursa olsun yeni teknolojilerle bağlantılı yeni ürünler ve hizmetler sunmak için genişlemeye odaklandığını belirtti. Kulüp başkanı açıkladı:

Büyüme için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluklar kazanmak ve taraftarlarımızı sevinçli etmek fakat spor sektöründeki fırsatlardan da yararlanmak zorundayız. Bu bir ölüm kalım meselesidir.

Ağustos ayında gösterilen bir rapora bakılırsa , Avrupa’daki büyük kulüpler, Socios platformundaki yandaş token ateşi sayesinde toplu olarak 200 milyon dolar kazanmıştır ve kulüpler bu tür varlıkların yaratılmasını karlı bir etkinlik olarak görüyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
57Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap