Ethereum Rakibi Bu Altcoinden Güncelleme: Ledger Donanım Cüzdanı Desteği!

Ethereum Rakibi Bu Altcoinden Güncelleme: Ledger Donanım Cüzdanı Desteği!


Kriptolar arasında önemli bir yeri olan bu altcoin, uygulamasında güncelleme yaparak yeni sürümünde Ledger donanım cüzdanları ile entegre oluyor.
kripto haberleri

Kripto piyasasının en önemli altcoinlerinden biri olan Cardano (ADA), son günlerde metaverse dünyasına giriş yapmasıyla da sıkça anılıyor. Cardano’nun yeni metaverse evreni Cardalonia, piyasada büyük bir benimsenme yaşarken Cardano, ağında güncelleme ve geliştirme yapmaya devam ediyor. Platform, dün Cardano uygulaması akıllı sözleşmeleri için yeni bir destek eklediğini açıklıyor. Bu destek ile beraber artık Cardano 4.0.0 sürümü Ledger’in Ledger cüzdanlarına entegre oluyor.

Entegre Ne Sağlıyor?

Fransa merkezli olan Ledger, 2014 yılında kurulan ve piyasada üç tip kripto donanım cüzdanına sahip olan bir firma olarak biliniyor. Bu cüzdanlar, Ledger Nano X, Ledger Nano S ve Ledger Nano S Plus isimlerini taşıyor.

kripto haberleri

Öte yandan Ledger’in destek ekibi de bugün konu hakkında açıklama yapıyor. Ekip, Ledger Live uygulamasının artık Cardano’ya tam destek eklemeye çalıştığını duyuruyor. Bununla beraber ekip, bu gelişme ile Ledger cihazında yüklü olan Cardano uygulaması için bir güncelleme sağlandığının altını çiziyor. Yani başka bir deyişle ekip, Cardano hesabının Ledger Live’a eklenmeyeceğini ve üçüncü taraf cüzdan uygulamasının artık akıllı sözleşmelerle etkileşime girmesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

ADA’ya Etkisi

Bu gelişme ile beraber Cardano ekosistemi, güvenlik açısından bunun önemli bir adım olduğunu vurguluyor. Cardano destekçileri, doğrudan android telefonla Ledger ile Swap yapmaya izin veren bu sistemin Cardano’daki ilk DEX olduğunu vurguluyor.

kripto haberleri

Bu gelişmeler ve entegreler elbette ki ADA’nın fiyatına uzun vadede etki edecektir. Bugüne bakıldığında ise ADA, son 24 saatteki %5’e yakın düşüşüyle piyasadaki genel düşüşle paralellik taşıyor. ADA, yaklaşık 0,842 dolardan işlem görüyor. Ayrıca haftalık olarak bakıldığında ADA, %11 düşüş trendinde ilerlerken aylık olarak ise %30’a yakın bir düşüşte olduğu gözüküyor. ADA için 0,93’lük bir direnç seviyesi önem taşıyor ve ADA, en son iki gün önce ulaştığı bu seviyeyi aşıp üzerinde konsolide olabilirse yükselişler sergileyebilir. Bunun yanı sıra hem metaverse gelişmeleri hem de entegreleriyle Cardano, daha çok ilgi ve kurumsal benimsenme görebilir. Bu da ADA’nın fiyatını yukarı yönlü ilerletebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap