İlginizi Çekebilir

Ethereum Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor!

Ethereum Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor!


Ethereum Önemli Direnç Bölgesinin Üzerine Çıkabilecek mi?

Ethereum 03.01 1

Altcoinin haftalık grafiğine bakılacak olursa bir yükselen trend yapısı görmek mümkün. Fakat yukarıdan Ethereum fiyatını baskılayan bir düşen trend mevcut. Düşen trendin kırılması durumda daha büyük yükselişler görülmesi muhtemeldir.

Aşağı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için ilk destek 2430 dolar seviyelerinde bulunmaktadır. Bu bölgede satışların ağır basması durumunda oluşacak düşüş sonrasında fiyatın mavi yükselen trend bölgesinden tepki alması beklenebilir. Yükselen trend altına düşülmesi durumunda 2151 dolar desteğine kadar geri çekilme yaşanılabilir. Bu bölgenin altında gerçekleşecek fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin tekrardan 1738 dolar seviyelerinde işlem görebilir.

Yukarı yönlü oluşacak fiyat hareketleri doğrultusunda ilk direnç 2944 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Fiyatın bu seviye üzerinde işlem görmesi durumunda düşen trend ve majör direnç kırılımı gerçekleşmiş olacaktır. Majör direnç üzerinde boğaların piyasada alım baskısı oluşturması durumunda fiyatın 3650 direncine kadar yükselişi mümkün olabilir.

Destek noktaları: 2430 – 2151 – 1738

Direnç noktaları: 2944 – 3650

Kısa Vadeli Fiyat Beklentileri

Ethereum 03.01 2

Altcoinin 4 saatlik grafiğinde düşen trend yapısın üzerine çıkıldığı hatta retestinin gerçekleşmek üzere olduğu görülmekte. Retest sonrasında yeşil ile belirtlmiş alan üzerinde kalınması yükseliş için yeni kapılar açabilir.

Yukarı yönlü fiyat hareketleri doğrultusunda altcoin için ilk direnç 3055 dolar seviyesinde bulunmaktadır. Bu bölgenin aşılması durumunda fiyat yeni tepe yapısı oluşturmak için tekrardan 3275 dolar direncinin üzerinde işlem görebilir.

Aşağı yönlü gerçekleşecek fiyat hareketlerine karşılık 2880-2825 dolar aralığı destek görevi görmektedir. Ayıların satış baskısı oluşturması durumunda destek bölgesinin kaybı gerçekleşecektir. Hareketin devamında düşen trend üzerinde kalınamaz ise altcoinin fiyatı 2578 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. Bu bölge altında gerçekleşecek fiyat hareketleri altcoin için tekrardan 2317 dolar seviyelerinin konuşulmasına sebebiyet verebilir.

Destek noktaları: 2880 – 2825 – 2578 – 2317

Direnç noktaları: 3055 – 3275

Ethereum Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap