Ethereum ETH Coin Arz Şoku Yolda mı?

JPMorgan , Ethereum Defi Hakimiyetini Kaybedebileceğini Belirtiyor
Zorlu fiyatlara rağmen, Ethereum blok zincirinin yerel belirteci olan Ether (ETH), zincir üzerinde büyük ölçüde hareket etmeye devam etti.

Son birkaç saat içinde, tek bir işlemde 20.000 ETH (yaklaşık 57,3 milyon $ değerinde) transfer edildi.

Ethereum balina işlemleri ivme kazanıyor
Zincirdeki yüksek hacimli kripto işlemlerini izleyen bir araç olan WhaleAlert’ten alınan verilere göre, hem göndericinin aynı zamanda alıcının cüzdanları işaretlenmemiş Whale cüzdanlarıdır .

WhaleAlert’in verileri ayrıca, işlemin son 24 saat içinde gerçekleşen üçüncü balina düzeyinde zincir üstü ETH hareketi olduğunu gösteriyor. Önceki işlemlerden birinde, iki meçhul cüzdan 54.000 ETH (o sırada 155.8 milyon dolar değerinde) takas etti.

Araç tarafından 11.000 ETH’lik (31,5 milyon $) başka yalnız muamele de seçildi . Büyük balina aktivitesi, Ethereum pazarı için iki ucu keskin bir kılıç olmaya devam ediyor. Birincisi, balinalar pozisyondan çıkmaya karar verirse, ETH üstünde önemli bir satış baskısı oluşturabilir.


Uzmanlar, herhangi bir borsada ETH fiyatını %2 düşürmek için ortalama 15 milyon ila 30 milyon dolarlık satış baskısı gerektiğini düşünüyor. Bununla beraber, zincir üzerindeki veriler hemen hemen bu şekilde bir baskının varlığına işaret etmemektedir.

Glassnode tarafından paylaşılan verilere gore , geçtiğimiz hafta merkezi borsalardan net bir ETH çıkışı görüldü. Spesifik olarak, borsalardan çıkışlar 1,4 milyar doları buldu.
Bitcoin ve diğer altcoinleri biriktiren Ethereum balinaları
Ethereum balinalarının da birkaç token pazarında etkilerini kullandıkları kaydedildi. WhaleStats’ın verilerine gore, en büyük Ethereum yatırımcılarının faaliyetlerini izleyen bir platform, Shiba Inu (SHIB), Wrapped Bitcoin (WBTC), FTX Token (FTX) ve ApeCoin’i (APE) süpürüyor.

Eğilim bir süredir not edilse de, balinalar odaklarını ağırlıklı olarak SHIB’ye yatırım yapmaktan FTX ve APE şeklinde tokenlere holdingleri arasında toplam egemenlik vermeye kaydırdı.

Bu arada, kripto piyasasının geri kalanı gibi ETH’nin fiyatı da son zamanlarda düşüşe geçti. O gün ETH, son 24 saatte %0.07 düşüşle 2.900 dolar civarında muamele görüyor. Mevcut fiyat, bir ay önceki fiyatından %6,4 düşüşe işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
29Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap