Enflasyonun tetiklediği satışlarla bağlantılı kripto piyasası erimesi

Bitstop ATM
Kripto para piyasası geçen hafta en fena çöküşlerden birine şahit oldu ve toplam piyasa değeri ancak bir ayda yüzde 40 düşerek 1,3 trilyon dolara düştü, ancak tüccarlar piyasanın yakında yenileneceğinden emin oldukları için yerinde duruyorlar.

Uzmanlar, erimenin, bir çok ülkede artan enflasyona bağlı spekülasyonlarla ani yükselen büyük satışların ve Amerika, İngiltere, Avustralya ve Hindistan da dahil olmak suretiyle bazı ülkelerin yükselen emtia fiyatlarıyla mücadele etmek için faiz oranlarını artırma hamlesinden kaynaklandığını söylüyor.

Nairobi merkezli finans piyasaları analisti ve araştırmacısı Rufas Kamau, “Faiz oranlarını yükseltmenin tesiri, insanoğlu harcamalarını azalttıkça yatırımlarını da azaltıyor ve bu da kripto, pay senedi ve pay senedi piyasalarını kesintiye uğratıyor” dedi.


Büyük kayıplar
En büyük ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin‘in fiyatının Kasım 2021’den bu yana yüzde 50’nin üzerinde düşmesiyle, kripto tüccarları şu anda dönem süresince minimum 1,2 trilyon dolarlık kümülatif zarar sayıyor. Ancak tüccarlar fiyatların yakında yükseleceğine ve istikrar kazanacağına inandıkları için bu, değişken dijital varlıklara yönelik iştahı etkilemedi.

Nairobi merkezli bir kripto para yatırımcısı olan Timothy Kamau, The EastAfrican’a şunları söyledi : “Devam etmenin ne kadar süreceğinden güvenli değilim, sadece sonucunda fiyatların yine yükseleceğini biliyorum. Bu yüzden ilgimi kaybetmedim.”

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
17Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap