En Büyük NFT Pazarından Çalışanlarına Kötü Haber! › CoinTürk

En Büyük NFT Pazarından Çalışanlarına Kötü Haber! › CoinTürk


Dünyanın en büyük NFT pazarı olarak kabul edilen OpenSea’de bir çok çalışan yapılan açıklama sonrasında işten çıkarıldığını öğrendi.
Okuma Süresi: 2 Dakika

En iyi NFT pazar yeri OpenSea, beş çalışanından birini işten çıkardı. CEO Devin Finzer Perşembe günü Twitter üzerinden şirketin mevcut piyasa koşullarına uyum sağlama ihtiyacını gerekçe göstererek, şirketin işgücünün yaklaşık %20’si ile yollarını ayırdığını paylaştı.

CEO Gelecek Hakkında Konuştu

Finzer şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Gerçek şu ki, kripto kışı ve geniş makroekonomik istikrarsızlığın eşi görülmemiş bir kombinasyonuna girdik ve şirketi uzun süreli bir gerileme olasılığına hazırlamamız gerekiyor. Bugün yaptığımız değişiklikler, çeşitli kripto kış senaryoları altında (mevcut hacimde 5 yıl) birden fazla yıl sürdürülecek bir konuma getiriyor ve bu süreçten yalnızca bir kez geçmemiz gerekeceği konusunda bize yüksek güven veriyor.

Bir OpenSea sözcüsünün e-posta yoluyla onayladığı şartlar ise şu şekilde oldu. İşine son verilen çalışanlara 12 haftalık kıdem tazminatı, altı aylık sağlık sigortası ve akıl sağlığı seçeneği, varsa hızlandırılmış öz sermaye hak edişi, işten çıkarma hizmetleri ve diğer faydaları alacak. OpenSea, işten çıkardığı tam çalışan sayısını veya hangi belirli departmanların etkilendiğini doğrulamadı.

kripto haberleri

NFT’lere İnanç Sürüyor

İşten çıkarmalara rağmen Finzer, NFT alanının daha iyiye doğru gelişmeye devam edeceğinden emin.

Bir Twitter gönderisinde şu sözleri paylaştı:

Bu kış boyunca, ekosistem genelinde inovasyonda bir patlama göreceğiz.

İşten Çıkarma Süreci

OpenSea’deki işten çıkarmalar, piyasanın neredeyse bir yıldaki en kötü ayını yaşamasından sadece iki hafta sonra geldi. Piyasadaki Ethereum NFT işlem hacmi Haziran ayında %73 düştü. Dune Analytics’ten alınan verilere göre, OpenSea, Ağustos 2021’den bu yana platformunda sürekli olarak ayda 1 milyar doların üzerinde hacim üretti ve bu her ay ortalama 2,5 milyar dolar oldu.

Tüm işlemlerde %2,5’lik bir ücretten gelir sağlayan piyasadaki hacim, Haziran ayında sadece 695 milyon dolara düştü. Nispeten düşük miktar, piyasayı sert bir şekilde vurmuş ve azalan talep karşısında ölçeği küçültme ihtiyacına işaret etmiş olabilir.

 kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap