İlginizi Çekebilir

Elon Musk’ın Twitter’ı alması Dogecoin balinalarını harekete geçirdi

Dogecoin’in çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı


Dogecoin (DOGE) yeni bir “balina” hareketiyle karşı karşıya… Zincir üstü veri firması IntoTheBlock’un rakamlarına göre; en az 100 bin dolarda olan DOGE hareketleri 14 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Kurumsal şirketler olabilir mi?

IntoTheBlock şirketinden bir yönetici Coindesk’e konuyla ilgili verdiği bir demeçte bunun kurumsal şirket hareketleri de olabileceğini dile getirdi:

“Yapılan çalışma, 100 bin dolar değer ve onun üzerindeki işlemleri ele alan bir ölçüm meknizmasıdır. Bu miktardaki değer, zincir üstünde görünen perakende yatırımcılarda bulunmadığı için, rakamlar kurumsal firmalar ya da balinaların hareketlerini işaret ediyor olabilir”

Twitter açıklamasından sonra geldi

IntoTheBlock uzmanı hareketlerin, Elon Musk’ın Twitter’ı almasının açıklandığı Pazartesi gününden itibaren yaşanmaya başladığını belirtti. O gün DOGE %19’luk bir yükseliş görürken, bu oranın görüldüğü son gün ise 28 Ekim’di.

Twitter’ın mavi kuşu, Doge’a döner mi?

Musk’ın Twitter’ı alması birçok tartışma ve spekülasyonun da bir araya gelmesini sağladı. Birçok Dogecoin hayranı ve yatırımcısı, Musk’tan Twitter’la ilgili DOGE taleplerinde bulunurken, Twitter’ın logosundaki mavi kuşun da DOGE’a çevrilmesi bunlardan biriydi. Twitter hesabını aktif şekilde kullanan Musk da, “Bu inanılmaz olur” diyerek bu taleplerden birine cevap vermişti.

Musk daha önce de birçok kez Bitcoin ve Ethereum’daki işlem ücretlerinin fazlalığından yakınmış, bu iki kripto paranın yerine Dogecoin kullanılmasının çok daha ucuz olduğunu belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap