Elon Musk’ın Twitter Hamlesiyle Dogecoin (DOGE) Artışa Geçti

Elon Musk’ın Twitter Hamlesiyle Dogecoin (DOGE) Artışa GeçtiTRBinance %20 İndirim

TRBinance %20 İndirim

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma yolunda olduğu söylentileriyle Dogecoin harekete geçmiş durumda. Kısa sürede yayılan bu haber, Dogecoin’in değerlemesinde önemli bir artışa neden oldu. Yatırımcılarını kısa sürede sevindiren DOGE için artış anlık olarak devam ediyor.

Dogecoin (DOGE) Yükselişe Geçti

kripto haberleri

TradingView üzerinden alınan verilere göre, Dogecoin (DOGE) an itibariyle 0.14 doların hemen altından işlem görüyor. Yatırımcılarına kısa sürede %6 kazanç sunan DOGE için bugün hareketli geçebilir. Bu durumun arkasındaysa milyarder isim Elon Musk bulunuyor. Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Twitter’ı satın almak istediğini dile getirmişti. Bunu resmi bir şekilde teklif olarak da ileten milyarder ismin bu teklifinin kabul edildiği dile getiriliyor. Söz konusu haber sadece bir iddia olsa da kısa sürede CNBC gibi birçok haber kanalından duyuruldu. Bu durum da adı Elon Musk ile tanınan Dogecoin’in fırlamasına neden oldu.

Elon Musk, geride bıraktığımız 2021 yılında adını sıkça Dogecoin (DOGE) ile yan yana getirdi. Sosyal medyadan DOGE ile ilgili paylaşımlar yapan milyarder ismin sayesinde meme token projesi onlarca kat değer kazanmıştı. Şu anda da milyarder ismin hareketleriyle DOGE piyasaları bir yön buluyor. Son olarak da Twitter’ın Musk tarafından satın alındığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Bu haberle birlikte de DOGE için yeni bir çıkış başladı.

 
kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap