Elon Musk’ın Twitter hamlesi Jack Dorsey’ye 860 milyon kazandıracak

Elon Musk'ın Twitter hamlesi Jack Dorsey'ye 860 milyon kazandıracak


2006 yılında Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams ile Twitter’ı kuran, hatta bu maceradan önce iki kez üniversiteyi bırakan Jack Dorsey, Elon Musk’ın 44 milyar dolara tamamalayacağı satışın ardından çok ciddi bir meblağ kazanacak.

İngiliz basınından The Independent’ın haberine göre; ilk kez 2012 yılında dolar milyarderi olan Dorsey, Twitter’da hala yüzde 2’lik hisseye sahip ve Elon Musk’ın şirketi satın alacak olmasıyla beraber 860 milyon dolarlık bir kazanç elde edecek.

6.9 milyar doları var

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde şu anda 341. sırada bulunan Jack Dorsey’nin 6.92 milyar dolarlık serveti bulunuyor ancak bu servetin büyük bölümü Twitter’dan değil, kurucusu ve CEO’su olduğu bir başka şirket olan Block’tan geliyor. Dorsey, senelerdir adı Square olan şirketinin adını, Bitcoin bloklarına atıfta bulunarak Block olarak değiştirmişti. 2006’da Twitter’ı kuran Dorsey, 2009’da da Square şirketini hayata geçirmişti.

Bilindiği üzere Dorsey, 2008 yılına kadar Twitter’ın CEO’luğunu yapmış, daha sonra bu görevi bırakmış ancak Square’in halka açıldığı yıl olan 2015’te yeniden Twitter CEO’luğu görevine gelmişti. Dorsey, Block şirketine daha fazla zaman ayırmak amacıyla Kasım ayında CEO’luk görevini Parag Agrawal’a bırakmıştı.

Ancak Dorsey şu anda, Block şirketinin hem CEO’su hem de yönetim kurulu başkanı pozisyonunda bulunuyor. Block’un piyasa değeri şu anda yaklaşık 62 milyar dolar.

Bitcoin dışında kripto para almıyor!

Dorsey, Bitcoin2e verdiği destekle biliniyor. Merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası ve bir cüzdan oluşturma çalışmaları da bulunan başarılı işadamı, her hafta aynı miktarda parayla fiyata bakmadan Bitcoin alımı yapıyor ve Bitcoin dışında hiçbir kripto para almıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap