İlginizi Çekebilir

Elon Musk Twitter’ı Satın Alacak mı?

Stevedanews


The Wall Street Journal tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, Tesla CEO’su ve Dogecoin savunucusu milyarder iş insanı Elon Musk, sosyal medya devi Twitter ile bu hafta başlarında bir anlaşma imzalama yolunda olabilir.

Elon Musk, nisan ayının başlarında Twitter’ı 43 milyar dolara satın alma teklifini açıkladıktan sonra tartışmalara yol açtı. Bu tekliften önce ise, sosyal medya devi platformun %9’dan fazla hissesini satın aldı.

Medyada çıkan haberlere göre, Twitter yönetim kurulu Musk’ın teklifini kabul etti. Ayrıca hisse değerini artırmak için de bazı oyunlar oynandığı ileri sürüldü. Tartışmalar çığ gibi büyüdü. Tam anlamıyla bir savaş çıktı.

Ancak şirketin, hissedarların baskısı nedeniyle anlaşmaya bir şans daha vermeye karar verdiği bildirildi.

Twitter’ın Perşembe günü ilk çeyrek kazançlarını açıklamadan önce konu hakkındaki tutumunu ortaya sermesi bekleniyor. Şirketin hissedarlarından bazıları Cuma günü milyarder iş adamı ile görüştükten sonra Musk’ın arkasına geçerek destekçisi olmaya karar verdiler.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Malezya Polisi İş Başında! Sizce Kaç Madencilik Ekipmanı İmha Edildi?

Büyük anlaşma hâlâ netlik kazanmış değil ve gerçekleşmeme olasılığı da var. Medyada çıkan haberlere göre, satın alma kesinleşmeden önce bazı anlaşmazlıkların hızlıca giderilmesi gerekiyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap