Elon Musk: Devletin para basması enflasyon sonucunu doğurdu

Elon Musk'ın Web3 eleştirileri devam ediyor!Jack Dorsey'den cevap


Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, dün katıldığı bir teknoloji konferansında önemli açıklamalarda bulundu. Miami’de devam eden konferansa görüntülü şekilde bağlanan Musk, ABD ekonomisinin şu anda bir resesyon içinde bulunduğunu belirtti:

“Resesyonlar kötü olmak zorunda değildir. Ben birkaç tanesini yaşadım. Bir balon oluştuktan sonra şişme uzun sürerse, insanlarda sermaye birikimi bozulur. Aptalların üzerine para yağmaya başlar. Böylece insanoğlu için gereksiz ve işe yaramayan şeyler için paralar harcanır”

“1 yıl ilâ 18 ay sürebilir”

Şu an yaşanan resesyondan da Biden yönetimini sorumlu tutan Musk şu ifadeleri kullandı:

“Boruların yenilenmesi gerekebilir! Saçma sapan şirketler batıyor ancak yararlı ürünleri üretenler daha güçlü kalabilecekler. Bu tür şirketlerin zaten düzensiz zamanlar için sermayeleri bulunur. Bugün ciddi bir enflasyon var ve bu, trilyonlarca dolar para basılmasının sonucu. Şu anda zaten bir resesyon içindeyiz ve ben bu durumun 1 yıl ilâ 18 ay daha sürebileceğini düşünüyorum”

Twitter alımını askıya aldı

Bilindiği üzere Musk, Twitter yönetiminin kendisinine “bot” hesap oranının, genel hesap sayısının %5’ine denk geldiği garantisini verdiğini ve ekibinin şu an bunu hesaplaması nedeniyle Twitter alıını geçici süreyle askıya aldığını belirtmişti.

Twitter hisseleri dün de %8değer kaybetti ve şu anda 37 dolardan işlem görüyor. Musk’ın teklifi ise hisse başına 54 dolardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap