Edge gizlilik odaklı Mastercard kripto ödeme kartını duyurdu

Edge gizlilik odaklı Mastercard kripto ödeme kartını duyurdu

Kendi kendine saklama hizmeti sunan kripto para borsası Edge, çarşamba günü Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasına gerek olmayan ve Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yatırılabildiği Mastercard banka kartını duyurdu.

Yeni kart ile kullanıcılar, ABD’deki 10 milyondan fazla satış noktasında kriptolarını KYC doğrulamasına gerek olmadan kullanabilecek. Edge Mastercard kartlarına ilk aşamada Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Dash (DASH) doğrudan uygulama üzerinden yatırılabilecek.

Cointelegraph’a konuşan Edge sözcüleri, 1.000 dolar günlük harcama limiti bulunan kartın Para Aklamayı Önleme ve Terörizm Finansmanıyla Mücadele düzenlemelerine uygun olduğunu açıkladı. Buna ek olarak, kart yalnızca ABD’deki satış noktalarında kullanılabilecek. Edge Kurucu Ortağı Paul Puey, şöyle bir yorumda bulundu:

“Hiçbir kişisel bilgiyi riske atmayan ve karta yükleme yaparken genelde görülen ücret veya gecikmeler olmayan Edge Mastercard, kriptoyu günlük ödemelerde kullanma konusunda gerçekten çığır açan bir buluş.”

Kartla ilişkili bir adres olmadığından dolayı, online alışveriş yapan kullanıcılar fatura için herhangi bir isim ve adres verebilecekler.

Edge, yeni Mastercard’ın sunduğu gizliliğe ek olarak, karta herhangi bir ücret de uygulanmayacağını açıkladı.

Edge Mastercard, Patriot Bank, N.A. tarafından Mastercard International lisansıyla basılacak ve fintech şirketi Ionia tarafından desteklenecek.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap