Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Exxon, Bitcoin’e girdi!

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Exxon, Bitcoin’e girdi!


Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Exxon ABD’de Bitcoin madenciliği yapmaya başladı. 

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Exxon, Bitcoin’e girdi!

ABD’nin en büyük petrol şirketi konumunda bulunan Exxon Mobil, Crusoe Energy ile ortaklık kurarak, şirketin North Dakota yerleşkesinde Bitcoin madenciliği yapmaya başladı.

Şirket, Exxon’un petrol kuyularından, atık madde olarak çıkan doğal gazı kullanarak madencilik yaptığı açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, şirket, ABD dışında kalan yerleşkelerinde de aynı şekilde Bitcoin madenciliği yapmaya başlayacak. Buna göre ilk önce, Nijerya, Arjantin, Guyana ve Almanya’da faaliyetlere başlanacak.

Exxon petrol kuyularından çıkan doğal gazı yakarak imha ediyor. Bu şekilde başlatılan pilot uygulama ile boşa yakılan doğal gazdan enerji üretilerek Bitcoin madenciliği yapılacak.

Bu arada, Bitcoin hash rateleri 208,39 milyon TH/S değerine ulaşarak tarihin en yüksek seviyelerine yaklaştı. Bitcoin hash oranları son bir kaç yıldır yükseliş eğiliminde.

Exxon Mobil’in Bitcoin madenciliğine başlaması, dünya genelinde diğer petrol üreticileri de benzer bir faaliyete girme konusunda teşvik edebilir.

 

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2022’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,’https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’)jQuery(document).ready(function(){window.fbAsyncInit=function(){FB.init({appId:window.ism_facebook_id,status:!0,cookie:!0,xfbml:!0,version:’v2.5′})};(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id)){return}
js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs)}(document,’script’,’facebook-jssdk-ism’))})Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap