Dubai Merkezli Emlak Devi DAMAC, Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Edecek

Stevedanews


Dubai‘nin önde gelen lüks gayrimenkul geliştiricisi DAMAC Properties, 27 Nisan’da kripto para biriminin itibari para birimine dönüştürülmesini ve ayrıca varlıklı Bitcoin ve Ethereum sahiplerine gayrimenkul satılmasını sağlayarak dijital ekonomiyi destekleyeceğini duyurdu.

Şirketten yapılan bir basın açıklamasına göre, karar DAMAC Group‘un müşterilerine yenilikçi çözümler getirmek için teknolojiyi kullanma hedefine uygun olarak alındı.

DAMAC, müşterilerin kripto para birimleri kullanarak gayrimenkul satın almalarını mümkün kılan ilk geliştiricilerden biri olarak, önümüzdeki yıllarda gayrimenkulün çehresini değiştirmeye hazır. Sonuç olarak, DAMAC’ın dünya genelindeki gayrimenkul yatırımcılarına kolaylık ve esneklik sağlama çabaları güçlenecektir.

DAMAC Operasyonlar Genel Müdürü ve firmanın dijital dönüşüm girişimlerinin lideri Ali Sajwani şunları söyledi:

“DAMAC Properties, lüks evler geliştirmekten benzersiz deneyimler yaratmaya kadar her zaman yeniliklerin ön saflarında yer aldı. Kripto para sahibi müşterilere yönelik bu hareket, yeni nesiller ve sektörümüzün geleceği için yeni ekonomiyi hızlandırmak için DAMAC’taki girişimlerimizden biri.”

Sajwani ekledi:

“Bizimki gibi küresel işletmelerin evrimin zirvesinde kalması çok önemli. Başka bir işlem modu daha sunmak heyecan verici ve bu teknolojinin müşterilerimize getirdiği değeri tanımaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madenciliği Zorluğu Yeni Zirveye Ulaştı

Dubai bir kripto merkezi haline geliyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kripto sektörünü genişletme çabası son zamanlarda büyük şirketlerin dikkatini çekti. Hükümetin Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) kapsamında sanal varlık lisansları sağlama kararının ardından, Binance gibi büyük kripto para borsaları BAE’de kuruluyor.

DAMAC Properties, Bitcoin ve Ethereum ödemelerinin kabulünden başlayarak bu hedefi yeni teknolojilerin kullanımı yoluyla desteklemeye kararlıdır.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap