Do Kwon: Terra’nın Güney Kore Ofisinin Kapatılması ‘Tamamen Tesadüfi’

Stevedanews


Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon Cumartesi günü Güney Kore’deki iki ofisin kapatılmasının “tamamen tesadüf” olduğunu ve ulusal vergi makamlarının soruşturmasına bir yanıt olmadığını iddia etti.

Terraform Labs, Kwon’un çöküşü öngördüğüne dair spekülasyonlara yol açan TerraUSD (UST) ve LUNA‘nın çöküşünden günler önce, 30 Nisan’da hissedarlar toplantısı kararının ardından Busan ve Seul’deki iki ofisini kapattı.

Bir Twitter’e verdiği cevapta, şu anda Singapur’da bulunduğunu söyleyen Kwon, hareketin kişisel bir karar olduğunu ve fiili kapanıştan çok önce planlandığını söyledi.

Do Kwon, şirketin vergilerini tam olarak ödediğini ve Güney Kore’de ödenmemiş borcu olmadığını da sözlerine ekledi.

Güney Kore Ulusal Vergi Dairesi, geçen yıl Terraform Labs üzerinde özel bir soruşturmanın ardından, Kwon’un endüstri çapında bir denetim olduğunu söylediği özel bir soruşturmanın ardından yaklaşık 50 milyar Kore wonu (39 milyon ABD Doları) topladı.

Terra CEO’su ayrıca Güney Kore hükümetinin koronavirüsle ilgili harcamaları dengelemek için kripto şirketlerinden “milyonlar” talep ettiğini iddia etti.

Seul Güney Bölge Savcılığı’nın, LUNA yatırımcıları tarafından Kwon’a karşı açılan bir davayla ilgili olarak Kwon’u ve olası vergi kaçakçılığı suçlamalarını incelediği bildiriliyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap