İlginizi Çekebilir

Copy Trade (Kopya Ticareti) Nedir?

Stevedanews


Bu yazımızda konumuz “Copy Trade”. Her trader’ın hayali, yatırımlarından iyi getiri elde etmektir. Ama tabi bu söylendiği kadar kolay değil. Başarılı ticarete giden yol, yeni başlayanlar için daha da zordur. Ya ticaret hakkında çok az bilgisi olan için, uzmanlar gibi ticaret yapmanın bir yolu olsaydı? Copy Trade tam da bu noktada devreye giriyor! Bu içerikte, copy trade’in harikalarına, nasıl çalıştığına ve bunu yapmaya değip değmeyeceğine değineceğiz.

Copy Trade Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, copy trade (kopya ticaret) bireylerin, uzman trader’ların, algoritmaların ve stratejilerin işlemlerini kopyalamasını sağlayan bir yaklaşımdır. Kopya ticareti, özellikle giriş seviyesi trader’lara yardımcı olmaktadır. Yeni başlayanlar için teknik analiz, fiyat hareketleri ve fiyat tahminleri oldukça kafa karıştırıcı görünebilir. Tüm konsepti bir kerede kavrayamazsanız sorun değil. Bu nedenle, anladığınız gibi kopya ticaretini kullanabilirsiniz.

Kopya ticareti, piyasaya odaklanmak için çok az veya hiç zamanı olmayan trader’lar için de harikadır. Bir kişi, işlemleri çok sık izlemek zorunda kalmamak için başka bir trader tarafından yapılan pozisyonları otomatik olarak kopyalamayı seçebilir.

Çoğunlukla, alım satımlarınız seçtiğiniz stratejinin pozisyonlarını yansıtır. Bu, ticaret kararlarının tam kontrolünü kaybettiğiniz anlamına gelmez. Riskler, giriş ve çıkış noktaları üzerinde hala gücünüz olabilir.

Kopya ticaretinde biraz gücünüz olduğu için, onu maksimum potansiyeline kadar kullanabilirsiniz. Diğer araçların yanı sıra göstergeleri kullanarak piyasa hakkında biraz bilgi sahibi olarak kopya ticaretinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu, giriş ve çıkış sinyallerini belirlemenize yardımcı olabilir.

Copy Trade’in İki Yolu

Copy trade (kopya ticaret), yalnızca ticaret stratejilerini değil, aynı zamanda algoritmaları, bir sepet ve seçtiğiniz trader’ın tüm işlemlerini de ifade eder. Bu ticaret şekli iki şekilde yürütülebilir:

Bu yöntem, bir kişinin pozisyonları tek başına izlemesini ve kopyalamasını gerektirir. Otomatik ticaretin aksine, programlar ticaret işlemleri için kullanılmaz. Bu nedenle, bu yöntem oldukça sıkıcı olabilir.

Otomasyon ve teknolojinin çağdaş dünyada her şeyin sonu olarak kabul edildiğini görebiliriz. Bu, insan zihninin otomatik makinelerin bile yapamadığı alanlarda geliştiği gerçeğini durdurmaz. Bu gibi durumlarda manuel ticaretin avantajları vardır. Örneğin; insanlar haberleri ve piyasayı nasıl etkileyebileceğini algılayabilir.

Bu yöntem, işlemleri izlemek, kopyalamak ve otomatik olarak yürütmek için programlar ve algoritmalar kullanır. Genellikle ticaret platformlarında bulunan bir özelliktir. Otomatik kopya ticareti, kopya ticareti işlemlerini gerçekleştirecek programları çalıştırmayı içerir.

Bu yöntemin kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geldiğine şüphe yok. Bu sorunsuz ticaret yöntemi kolaylığı açısından takdire şayandır. Ama elbette, çoğu iyi şeyin bir açığı vardır. Pozisyonlarını kopyalatan uzman trader’lar, insanların onları kullanmasına izin vermek için genellikle ücret alır. Bazı trader’lar, kopyalanan pozisyonlarını başarıyla kullandıktan sonra kârınızın bir kısmını paylaşmanızı da isteyebilir.

Ücretler bu yöntemi yeniden düşünmenize neden olsa da, buna değebilir. Potansiyel kazancınız için küçük bir ödeme yapmak kulağa o kadar da kötü gelmiyor. Sonuçta, yatırımların geri dönüşü, ilk mevduata kıyasla inanılmaz olabilir. Otomatik kopya ticareti, ticaretten getiri elde etmenin daha az yorucu ve stressiz bir yolunu da sağlar.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Tether, Merkeziyetsiz Finansı Nasıl Destekliyor?

Ticaret Nasıl Kopyalanır?

Artık copy trade’in temellerini bildiğinize göre, işlemlerinize devam edebilirsiniz. Ticaretin nasıl kopyalanacağına ilişkin adımlar şu şekildedir:

kripto haberleri

Öncelikle üst köşedeki copy trade alanındaki sekmeye tıklayın. Ardından kopyalamak istediğiniz trader’ı seçin.

kripto haberleri

kripto haberleri

Doğrudan bakiye bilgilerini kontrol ettikten sonra trader’ın tüm işlemleri eş zamanlı olarak sizin hesabınızda açılmasını bekleyin. Dilerseniz kâr ya da zarar durumunda manuel olarak işlem kapatabilirsiniz.

  1. Tercih ettiğiniz trader’ı/algoritmayı seçin: Başarılı sonuçlar sadece en iyi stratejiyi seçmekle kalmaz. Bunun yerine başarı, hedeflerinize en uygun olanı seçmekte yatar. Bu nedenle, yatırım hedeflerinize dayalı olarak seçilen trader’lar, stratejiler veya algoritmalar hakkında uygun araştırma yapmak önemlidir.
  2. Yatırım miktarını seçin: Portföyleri, trader’ları veya algoritmaları kopyalamak için belirli bir miktar yatırım yapmanız istenecektir. Çoğu platform, bireylerin portföylerinin %20’sinden fazlasına yatırım yapmasına izin vermez. Bu, portföy çeşitlendirmesini teşvik etmeye ve riskleri azaltmaya yardımcı olur.
  3. Ücretlerin ödenmesi: Bazen aboneliğe dayalı planlar sunulur. Bu, kullanıcıların pozisyonları kopyalamak için periyodik olarak bir ücret ödemesidir. Alternatif olarak, kârınızdan bir kesinti alarak ödeme yapabilirsiniz.

Copy Trade Neden Bu Kadar Popülarite Kazandı?

2005 yılında, bazı trader’lar hedef kitleleri için otomatik bir çoğaltma sistemi geliştirmek üzere bir araya geldi. Bu sistemden kopya ticareti doğdu. Bu yaratımın hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için ticarette devrim yaratacağını çok az kişi tahmin edebiliyordu.

Kopya ticareti, algoritmik ticaretten kaynaklandı. Bu, bir programın alım satımları, giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için bir dizi kriter kullandığı otomatik bir alım satım sistemidir. Bu nedenle, kopya ticaretin sadece trader’ları kopyalamakla kalmadığını, aynı zamanda kopyalama algoritmalarında da yaygın olarak kullanıldığını görebiliriz. Başarılı algoritmaları kopyalamanın ilerlemesi de onu sürekli büyütmüştür.

Kopya ticareti, forex ve kripto alanında hızla popüler hale geldi. Büyümesi, ayrıca mevcut verilere, API’lerin açıklığına ve şeffaflığa bağlanabilir.

Her geçen gün, kârlı sonuçlar nedeniyle kullanımında tutarlı bir artış var. Bu, yalnızca gelişmiş algoritmalar ve başarılı işlemlerle insanlara hizmet etmeye devam ettiği için alaka düzeyini artırdı.

Copy Trade‘le Para Kazanabilir misiniz?

Ticaret sahnesi, risk ve başarısızlıklarda hatrı sayılır bir paya sahiptir. Bu faktör, ondan iyi miktarda para kazanıp kazanamayacağınızı sorguladı. Başarılı kopya ticareti, çeşitli faktörlere, özellikle kopyalanan ticaretlerin yanı sıra kişisel plan ve stratejilerinize bağlıdır.

Kopya ticareti için kullandığınız kötü alışkanlıklar önemli olsa da olumlu bir sonuç elde etmek için işe koyulmanız da gerekir. Bu nedenle, bir plan çizerek ve araştırmanızı yürüterek kopya ticaretine diğer yatırımlar gibi davranmalısınız. Yani cevabı evet. Doğru strateji ile para kazanabilirsiniz.

Ayrıca bingx.com daki birbirinden farklı trader ve stratejilerine dahil olmak isterseniz platform üzerinden hesap açarak dilediğiniz kullanıcıyı takip listenize alabilirsiniz.

Ayrıca bingx.com‘daki birbirinden farklı trader ve stratejilerine dahil olmak isterseniz platform üzerinden hesap açarak dilediğiniz kullanıcıyı takip listenize alabilirsiniz.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap