Çinli yatırımcıların çoğu Bitcoin’de 10 bin $ seviyesini bekliyor

Çinli yatırımcıların çoğu Bitcoin'de 10 bin $ seviyesini bekliyor


Çinli kripto para yatırımcıları da, genel kalabalık gibi Bitcoin ve kripto paralarda daha fazla düşüş bekliyor. Çin’in en büyük sosyal medya platformu olan Weibo’da düzenlenen bir anket Çinli yatırımcıların düşüş fırsatı aradıklarını gösterdi.

%40’lık kısım 10 bin doları bekliyor

Çin’den önemli haberleri İngilizce olarak Batı dünyasına duyuran Wu Blockchain’in paylaştığı bilgilere göre, Weibo’da yapılan ve 2200 kişinin katıldığı ankette oy kullananların %8’lik kısmı Bitcoin’de 18 bin, Ethereum’da ise bin doalrlık bölgenin dip olduğunu düşünüyor. %26’lık kısım 15 bin dolar / 800 dolarlık (ETH) bölgede yeni alım yapacağını belirtirken, %40’lık çok büyük bir bölüm ise Bitcoin’de 10 bin, Ethereum’da ise 500 dolarlık bölgeyi bekleyeceğini duyurdu.

Uzmanların ise kripto paraalrda daha fazla düşüş gelip gelmeyeceği konusunda ciddi bir ayrılıkları bulunuyor. Birçok zincir üstü analiz uzmanı Bitcoin’in zaten aşırı satış durumunda olduğunu belirtirken, bazıları ise Fed politikaları ve dünyadaki krizle birlikte düşüşlerin önümüzdeki dönemde de sertleşebileceğini aktarıyor.

Bilindiği üzere Bitcoin yılbaşından bu yana %60, ATH yaptığı Kasım ayından bu yana ise %80’den fazla düştü. En byük kripto para 20 bin, Ethereum ise 1100 dolardan işlem görüyor.

kripto haberleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çin’de merkeziyetsiz finans kurtuluş oldu

Bilindiği üzere geçen sene Mayıs ayında Çin ülkedeki madencilik faaliyetlerini, Eylül ayında ise tüm kripto para işlemlerini tamamen yasaklamıştı. Yani yaklaşık 10 aydır Çin’de hiçbir kripto para işlemi yapılamıyor. Çinli kullanıcıların ise işlemlerini, ya kimlik doğrulaması prosedürlerini tamamlamadan küresel borsalardan yaptıkları ya da merkeziyetsiz finans uygulamalarını kullanarak sürdürdükleri belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap