Celsius Mining Halka Arz Olacak

Stevedanews


Kripto kredi platformu Celsius, bitcoin madenciliği yan kuruluşu Celsius Mining‘i halka açma planlarını duyurdu.

Celsius tarafından, bugün yapılan açıklamaya göre, şirketlerin ABD’de halka açılmadan önce sunmaları gereken Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir S-1 Formu sundu. İlk Halka Arz (IPO) süreci, genellikle S-1’in dosyalanmasından itibaren altı ay kadar sürer.

Celsius, perakende yatırımcıların %17’ye varan mevcut faiz oranlarıyla kripto varlıkları üzerinde faiz kazanmalarına olanak tanır. Şirket, web sitesine göre 1,7 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Borç veren ilk olarak 2020’de madencilik sektörüne dahil oldu ve genişleme planlarını finanse etmek için Core Scientific ve Argo Blockchain gibi madencilik firmalarına kredi ve ekipman kiralaması verdi. Kısa süre önce Celsius Mining’in, Nasdaq‘ta halka açık olarak işlem gören bitcoin madencisi Mawson Infrastructure ile ortak barındırma anlaşması imzaladığı ortaya çıktı.

Celsius’un madenciliğe genişlemesi, firmanın tüketiciye yönelik ürünleri üzerinde artan düzenleyici baskı altına girdiği bir zamanda geldi.Terra’nın Anchor Protocol, geçen hafta TerraUSD (UST) stabilcoin’inin ABD dolarından ayrılmasıyla Terra ekosistemi kargaşaya atılmadan önce mevduat sahiplerine %20’ye varan getiri teklif etmişti.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap