Cardano’dan Yeni Gelişme: Ortaklık Kuruluyor!

Cardano’dan Yeni Gelişme: Ortaklık Kuruluyor!


Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük Proof-of-Stake (PoS) ağı olan Cardano (ADA) daha öncesinde piyasaya sürdüğü geliştirmelerine bir yenisini ekledi. Akıllı sözleşme Cardano NFT ürünlerine ağırlık vererek dApps ekosistemini genişletiyor.

Yeni İşbirliği

Yeni bir hizmet olan NFTCDN. io protokolü, non-fungible token (NFT) segmentindeki büyük veri aktarım kısıtlamalarını hafifletmek için Cardano (ADA) blok zincirini kullanacağını duyurdu.

NFTCDN. io ekibi tarafından sosyal medya kanallarında yayımlanan bir açıklamaya göre, akıllı sözleşme platformu NFT segmentinde veri aktarımını ilerletmek ve optimize etmek için yayına giriyor. Bunlara ek olarak NFTCDN. io; NFT pazar yerleri, cüzdanlar, entegre NFT’lere sahip on-chain oyunlar ve diğer uygulamalar için bir içerik dağıtım ağı (CDN) oluşturduğu belirtiliyor.

Geliştirilen yeni ürünün teknik odak noktasının, içerik depolama (videolar, resimler, ses dosyaları ve belgeler), metaverse ve Web3 hizmetleri arasındaki içerik lojistiğini geliştirmek olduğu öne sürüldü.

Bununla birlikte NFTCDN. io yaptığı açıklamalarında, merkezileştirilmiş (HTTPS, merkezileştirilmiş bulut hizmetleri), Web3 yerel (Arweave, IPFS) ve on-chain (Base64 kodlu) dahil olmak üzere tüm içerik depolama platformlarını ve metodolojilerini desteklediğini duyurdu.

İlk Sürüm Tarihi

Geliştirilmekte olan platformun, ilk sürümünün 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. Ayrıca şirket piyasaya sürülmeye hazırlanan versiyonda, çok sayıda görüntü dosyasının (JPEG, PNG, SVG, AVIF, ICO, HEIC, BMP, TIFF ve GIF) desteklemesini planladığını duyurdu.

Geliştirilen NFTCDN. İo ile NFT merkezli protokollerin gecikmesinin azaltılması bekleniyor. Bunlara ek olarak Cardano tabanlı NFTCDN. io’nun entegrasyonu, işlem maliyetlerini de azaltabileceği öne sürüldü.

Geleneksel CDN’lerin aksine NFTCDN. io platformu birçok yenilikçi özellik taşıyor. Bunlardan bazıları ise kullanıcıların platforma yüklenen fotoğrafları düzenleyebilme yetkisi ve “watermark” özelliği olduğu belirtildi.

NFTCDN .io platformu ile Cardano (ADA) arasında yapılan işbirliği kripto para birimi ADA’nın fiyatında etkisi olup olmayacağı merak konusu olmuş durumda.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap