İlginizi Çekebilir

Cardano yerel tokeni ADA Coin satın alma fırsatı mı sunuyor ?

cardano ada


Cardano yerel tokeni ADA fiyatı 30 günlük MVRV farklılığı başına tarihsel olarak yükseldiği bir noktaya ulaştı.

Token fiyatı bir haftada %7 düşürken Cardano “Tarihsel Satın Alma” bölgesine giriyor. MVRV Divergence’a gore, Santiment tarafından sağlanan verilere bakılırsa Cardano ve diğer altcoinler zamanı bir “satın alma fırsatı” bölgesine girdiler.

Kripto piyasasındaki artan oynaklık sırasında, yatırımcılar sıklıkla piyasadaki genel eğilimleri takip ettiğinde, birtakım varlıklar aşırı derecede satın alırken diğerleri aşırı satılmaya devam ediyor.

ADA fiyatı için sırada ne var?

Sağlanan grafiğe nazaran Cardano, ADA fiyatı 30 günlük MVRV farklılığına bakılırsa tarihsel olarak yükseldiği bir noktaya ulaştı. Santiment, Cardano 30 günlük orta vadeli aralıktaki yaklaşık alım satım getirilerinin %-15’in dibine düştüğünü ve aşırı satım koşullarına işaret ettiğini bildiriyor. Bunun tarihsel olarak, ADA ve diğer birçok tokenin ağlarda oluşan kayıpları hafifletmek için fiyatta en azından kısa bir geri dönüş görmüş olduğu bir MVRV seviyesi olduğunu belirtiyor.


MVRV veya Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere oranı, kripto para yatırımcılarının bir varlığın fiyatının adil olup olmadığını anlamalarına imkan tanıyan bir oran. Bağımsız bir metrik olarak MVRV, piyasanın tepelerini ve diplerini belirlemek için kullanılır.

Cardano, son başarılara rağmen değerinin altında kalmaya devam ediyor. ADA ağı son aylarda birkaç dönüm noktasına ulaştı, ADA cüzdanlarının sayısı bir ay arasında 100.000 arttı ve toplam sayı 19 Nisan itibariyle 3,2 milyon oldu. Cardano blok zincirindeki faaliyetler, 400 yeni projeyle hızla yükseliyor. Şu anda Cardano üstünde yaklaşık 900 proje inşa ediliyor.

Ağ büyümesiyle kaydedilen ilerlemeye rağmen, ADA’nın kıymeti hâlâ düşük. Elde edilen verilerine bakılırsa ADA, yayınlandığı tarihte son 24 saatte %1,58 ve geçen hafta ortalama %7 düşüşle 0,899 dolardan işlem görüyordu. Altcoin fiyatı, Alonzo sert çatalının duyurulmasıyla birlikte Eylül 2021’de bütün zamanların en yüksek seviyesi olan 3,16 dolara geldikten sonra istikrarlı bir halde düştü. Mevcut fiyatıyla ADA, rekor seviyesinin %70,99 altında muamele görüyor. ADA’ya yönelik kitle hissiyatı, yatırımcılar fiyatlarda müspet bir kırılma beklerken şu anda Kasım ortasından bu yana en olumlu seviyelerde bulunuyor.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap