Cardano (ADA) Arttı, Bu Bir Ralli Öncülüğü mü?

Stevedanews


Cardano‘nun ADA token’ı, bugün 64 sentin üzerinde işlem yaparak %17’lik bir artışla kripto majörleri arasında kazanımlara öncülük etti. Temel katalizörler arasında ağ üzerinde yerel varlıkların ihraç edilmesinde bir artış (veri göstergelerine göre Cardano’da beş milyondan fazla varlık basıldı) ve Haziran ayında beklenen ve ölçekleme yeteneklerini artıracak bir ağ yükseltmesi olan ve yaklaşan Vasil hardfork yer alıyor.

Fiyat grafikleri, Cardano’nun (ADA) 45 sent seviyesinde destek gördüğünü gösteriyor. Traderlar tarafından bir varlığın fiyat hareketinin büyüklüğünü hesaplamak için kullanılan bir araç olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile ilgili okumalar, bu hafta başlarında yaklaşık 33’e düştü ve bu da ADA’nın dibe vurduğuna dair erken işaretler verdi. Bununla birlikte, token 80 sentte güçlü bir direnç görebilir.

Ethereum (ETH), işlem ücretleri en düşük seviyeye düşmesine rağmen %5.8 arttı. Ücretlerdeki bir düşüş genellikle ağ için düşen talebi ifade ediyor ve bu hareketin, temel büyüme tarafından yönlendirilmek yerine piyasa çapında bir canlanma üzerine bahis yapan traderlar tarafından yönlendirilmiş olabileceğini düşündürüyor.

XRP %5 yükseldi. Avalanche’ın AVAX’ı ve Solana’nın SOL’u %4’e kadar yükseldi. Memecoinler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), daha geniş pazarda daha düşük performans göstererek sırasıyla sadece %3,8 ve %2,3 artarak sınırlı kazançlar gördü.

Metaverse token’ları da fiyatlarda bir artış gördü. Axie Infinity’nin AXS’si %46, The Sandbox’ın SAN’ı ise %11 arttı. AXS’deki büyüme, oyunun “Origin” versiyonunun Nisan ayında piyasaya sürülmesinden haftalar sonra geldi ve bu da token’lara talep yarattı.

Kripto piyasalarındaki rahatlama, Asya piyasalarındaki iyimserliğin ortasında geliyor. Çin’deki koronavirüs vakaları Mart ayının başından bu yana ilk kez 100’ün altına düşerek, daha geniş bir ekonomik toparlanma için oynayan traderlar arasında hissiyatın artmasına neden oldu.

Asya’daki ralli bugün de devam etti. Hong Kong’da Hang Seng ve Çin’de Shanghai Composite seansın başlangıcından bu yana %0,70’in üzerinde değer kazanırken, ABD teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,63 arttı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap