Bu Projeyle Metaverse Evlerimizin İçine Kadar Girecek!

Bu Projeyle Metaverse Evlerimizin İçine Kadar Girecek!


Okuma Süresi: 3 Dakika

STEPVR şirketinin Pekin’de 1.000 metrekarelik bir alanı kaplayan devasa bir kulüpleri var. İçinde, aynı oyunu aynı anda 40’a kadar oyuncu oynayabilir. Tüm bu süre boyunca Metaverse çılgınlığına tamamen dalmış durumdalar ve burası sahip oldukları tek mekan değil. Boyutları değişse de, Çin genelinde buna benzer 140 kulüp daha var.

Bu oyunlarda sanal gerçeklikte özgürce dolaşabilir, kapıları açmak için sanal kapı kollarını kullanabilir ve asansör düğmelerine basabilirsiniz. Yaşama benzer görme, dokunma, koku alma ve duyma özelliklerine sahipsiniz. Oyuncular, orijinalliğin VR gözlükleriyle aynı olmadığını, bunun çok daha ötesi olduğunu belirttiler

Oynadıkları oyunun adı Future Battle. STEPVR altında büyük ölçekli bir VR e-spor oyunu olduğunu belirtebiliriz. Oyuncular oyun oynarken dolaşabilirler. Bunu büyük bir başarı olarak adlandırabiliriz. Future Battle oyunu, hiçbir yavaşlama belirtisi göstermeden 1 milyon müşteriyi kendisine bağlamış durumda.

STEPVR Eve Götürme Kiti

Ayrıca STEPVR, oyuncuların bu deneyimi evlerinde yaşamalarını sağlayacak donanımlar geliştirdi ve “Metaverse’e giden VR kapıları” dedikleri şeyi yayınladılar. Gates01 olarak adlandırılan cihaz, Ready Player One filmindeki sanal gerçeklik gözlüğünü andırıyor.

Tüm Ekipmanların Atası

Bu, hayalini kurduğumuz, evlerimizde tamamen sürükleyici bir VR. Odak noktası ise, onu kullanırken hareket konusunda rahatsızlığı yaşanmaması.Şirket, size beş duyunuzu sanal dünyada kullanma fırsatı veren ekipmanla birlikte çok yönlü bir hareket sistemine sahip olduğunu söylüyor. Cihazı spor, iş, eğlence veya eğitim için kullanabilirsiniz.

STEPVR, VR dünyasında çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMO) sunan dünyanın ilk şirketi olduklarını söylüyor. Ayrıca, teknolojilerinin Meta gibi şirketleri geride bıraktığını ve “meta veri tabanına giren yazılım ve donanım sistemlerini başlatmada öncülük ettiğini” söylüyorlar. Gates01, yaklaşık 3m2’lik bir alanı kaplamaktadır. Güverte serbestçe koşmak ve anında durma hareketlerini sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca Gates01, sanal dünyada vestibüler denge hissini de geri yükleyebilir. Bu, küçük ve kullanışlı bir alanda hareket kısıtlaması olmadan gerçek bir sürükleyici deneyim yaşayabileceğiniz anlamına geliyor.

Şirket Geçmişi

Ana şirket, STEPVR, 2013 yılında kuruldu. Kurucu Dr Guo Cheng, Hollanda’daki Delft Teknoloji Üniversitesi’nde doktora derecesi aldı. Şirketi, lazer konumlandırma teknolojisinin araştırma ve geliştirmesi üzerinde çalışıyor. Bunu, sanal insan hareket yakalama teknolojisinin yanında yapıyorlar.2019’da STEPVR, Çin’de VR e-spor markası Future Battle’ı piyasaya sürdü. Bir yıldan kısa bir sürede 140 klüp açıldı ve oyunda bir VR deneyimi sundu. 60 oyun klübünün daha açılacağı söyleniliyor.

Franchise ortaklarının %22’si şimdiden ikinci bir mağaza açtı. 1 milyon kullanıcıyla marka muhtemelen dünyadaki en fazla VR kullanıcısına sahip.Gates01’in piyasaya sürülmesi, STEPVR’nin ev içi tüketici pazarına girme girişimi olarak adlandırılabilir. Ürün bu yıl içinde Kore, Japonya, Singapur, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satılacak.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap