Bu Hafta Hangi Kripto Paraları Ön Planda !

CelsiusCow Haber Sitesi, Celsius CeFi-DeFi Platformu İçin 2022 Kaynağı Olarak Başladı
Hafta boyunca genel hatlarıyla yeşil grafik çizerek yükseliş eğilimi yayınlayan Bitcoin (BTC), pazartesi gününe yatırımcıların kötü diyebileceği bir başlangıç yapmış oldu. 38.700 doları kontrol eden BTC, haftalık dip yaparak piyasalarda endişeye sebep oldu.

Bu fiyat seviyelerinde bigün yataya bağladıktan sonra 19 Nisan tarihinde endişeleri bir nebze olsun kırarak yükselmeyi başardı ve 21 Nisan tarihinde 42.800 dolar seviyesine kadar ulaştı. Bu fiyatla haftalık zirveyi gören BTC, burada da oldukca uzun zaman tutunamadı ve yeniden düşüş grafiği çizerek 39.300 dolarla hafta içini kapattı.

KuCoin destekli firmalar 100 milyon dolarlık Web3 geliştirme fonu başlattı

Kripto borsası KuCoin’in risk sermayesi kolu ve NFT pazarı; sanat, spor ve GameFi’nin buluşmuş olduğu noktada erken aşama NFT projelerinin başlatılmasına destek olmak amacıyla 100 milyon dolarlık ‘Creators Fund’ adlı fonu başlattı.

KuCoin Ventures ve Windvane NFT pazarı, sanatçı ve içerik oluşturucuların çalışmalarını sergilemelerine ve yapmış olduğu işlerin sesini daha fazla duyurmalarına yardımcı olmak amacıyla bu fonu oluşturdu. Fonun aslolan amacı, blockchain teknolojisinin desteklediği webin bir sonraki iterasyonu Web3’ün geliştirilmesine katkıda bulunan ve gelecek vaat eden NFT projelerini desteklemek.

Nasdaq’ta halka arz edilen kripto odaklı SPAC 115 milyon dolar topladı

Kripto para sektörüne odaklanan, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) olan Aura FAT Projects Acquisition Corp. (AFARU), Nasdaq üzerindeki halka arz (IPO) periyodunu 115 milyon dolar fon biriktirerek bitirdi.

Cayman Adaları merkezli SPAC, 13 Nisan tarihinde gerçekleşen 100 milyon dolarlık halka arz periyodu 15 milyon dolar fazla tahsisle sonlandırdı. Firma 115 milyon dolar değer artışı kaydetti.


Kadena 100 milyon dolarlık Web3 bağışlama programı başlattı

Kadena, platformdaki Web3 geliştirme çalışmalarını teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bağışlama programı başlattı.

Yeni bağışlama programı, Kadena ekosistemini oyun, metaverse, NFT, DeFi ve Web3 projeleriyle büyütmek için tasarlanan Kadena Eco girişiminin bir parçasını temsil ediyor.

Kadena kurucu ve CEO’su Stuart Popejoy, protokolün uzun vadeli sürdürülebilirliğini güçlendirmek amacıyla firmanın “hazine kaynaklarının” kullanılacağını deklare etti.

Yerli stablecoin projesi BiLira 2,5 milyon dolar yatırım aldı

Türkiye’nin ilk stablecoin projesi BiLira (TRYB), yeni finansman turunda 2,5 milyon dolar yatırım aldı.

Aralık 2019’da piyasaya sürülen BiLira’nın geliştiricisi BiLira Teknoloji A.Ş., Cointelegraph Türkiye ile paylaşılan basın bültenine göre yatırımın ardından 125 milyon dolar piyasa değerine ulaştı.

Şirketin yatırım turuna Alameda Research, 21 Shares, Finberg, SaxeCapital gibi kripto sektörünün büyük adları ve melek yatırımcılar katıldı.

Rario platformu, A serisi fonlama turunda 120 milyon dolar topladı

Krikete adanmış NFT platformu Rario, perşembe günü Dream Sports’un yan kuruluşu Dream Capitel liderliğindeki A serisi finansman turunda 120 milyon dolar topladı. Şu anda altı internasyonal kriket liginde yer edinen ve 900’den fazla kriket oyuncu ekibine sahip Rario platformu, küresel olarak en büyük kriket NFT haklarına sahip.

CertiK, SoftBank liderliğinde 60 milyon dolarlık fon topladı

Son dokuz ayda toplam 290 milyon dolar toplayan blockchain güvenlik firması CertiK, SoftBank Vision Fund II ve Tiger Global’den 60 milyon dolarlık fon topladı.

Bu gelişme, blockchain toplumunun Web3 tatbik geliştirme etrafında büyümeye öncülük ettiği ve bilhassa de oyun, NFT ve DeFi gibi sanal ekosistemler için yeni kullanım durumları oluşturduğu zamanda gerçekleşti.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
22Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap