BU AY Veba Gibi Kaçınılması Gereken 3 Kripto Para Birimi !

analist
Bu yüksek uçan dijital para birimleri düşmeye hazır görünüyor.
Bir asırdan fazla bir süredir borsa, öteki mevcudiyet sınıflarının üzerinde bir kural üzerinde durdu. Borsa, her sene tahvil, emtia veya konuttan daha iyi performans göstermese de, uzun vadede hisse senetlerinin ortalama senelik getirisi, tahvil, emtia ve konut getirisini kolayca geride bırakır.

Ancak kısa vadede işler çok farklı. Son iki yılda, kripto para birimleri borsada daireler çizdi. S&P 500 , Mart 2020’deki pandemik düşük seviyesinden iki kattan birazcık fazla yükselirken, dijital para birimlerinin toplam kıymeti 15 kat arttı!

Ancak kripto para piyasa değeri yükseliyor diye bu, tüm dijital para birimlerinin yatırıma değer olduğu anlamına gelmiyor. Aşağıdaki üçlü, Nisan ayındaki veba şeklinde kaçınılması gereken mükemmel bir kripto para birimi örneğidir.

Shiba Inu’dan esin alan madeni paralar geçen yıl yükseldi. Görsel kaynağı: Getty Images.

Shiba Inu
Geçen sene, Shiba Inu ( SHIB -%0.19 ) gezegendeki en sıcak kripto para birimiydi ve %46.000.000’a yakın (imla yanlışı değil) harbiden dudak uçuklatan bir getiri sağlamış oldu. Ancak, Ekim ayının sonucunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00008841 dolara ulaştığından bu yana neredeyse her ay olduğu şeklinde Nisan ayında da Shiba Inu, veba gibi önlemek için dijital para birimleri listesinin başlangıcında yer alıyor.

Olumlu bir şey varsa, o da Shiba Inu’nun 2022’de geçen yıla göre daha çok katalizöre sahip olmasıdır. Geliştiriciler, şu anda, halka açık olarak piyasaya sürüldüğünde muamele ücretlerini mühim ölçüde düşürmesi ihtiyaç duyulan 2. Tabaka blok zinciri Shibarium’u hususi olarak test ediyor. Shibarium piyasaya sürüldüğünde, Shiba Inu’nun geliştiricileri, takas edilemeyen jeton (NFT) tabanlı oyun hedeflerine odaklanabilir ve kendi metaverse sürümünü kullanıma sunabilir.

Bu kulağa harika gelse de, yatırımcıların SHIB’ye karşı çok şüpheci olmaları için pek fazlaca neden yok . Başlangıç ​​olarak, Shibarium’un ne zaman piyasaya sürüleceği veya bu tabaka-2 yükseltmesinin amaçlandığı gibi çalışıp çalışmayacağı hemen hemen belli değil. NFT tabanlı oyun, muamele maliyetleri düşene kadar ilerleyemez.

Daha da endişe verici olanı, Shiba Inu’nun rekabet avantajlarından ve kalıcı farklılaşmadan mahrum olmasıdır. SHIB, Ethereum blok zinciri üstüne inşa edilmiş bir ERC-20 tokeninden başka bir şey değildir . Başka bir deyişle, bir ödeme jetonundan başka bir şey değildir – ve bir ödeme jetonunun özellikle özel bir yanı yoktur. Herhangi bir ilk hamle pozitif yanları kullanmıyor ve blok zinciri, öteki blok zinciri tabanlı yada geleneksel ödeme çözümlerine nazaran bir avantaj sunmuyor.

İlginç bir halde, Shiba Inu kullanışlı bir ödeme jetonu bile değil. Çevrimiçi iş rehberi Cryptwerk’ten alınan veriler, yalnızca 648 tüccarın SHIB’yi bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini gösteriyor. Bu, 500 milyondan fazla küresel girişimciye kıyasla kovada bir düşüş.

Mesafenizi korumak için bir nedene daha ihtiyacınız varsa, kripto arenasında ödeme jetonlarından ve protokol jetonlarından elde edilmiş hayatı değiştiren kazançların hemen hemen her vakit eşit derecede büyük geri dönüşlere yol açtığını düşünün . SHIB’nin 2021’de yıl içi bazda %121.000.000’a varan kazanç elde etmesiyle, önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde büyük bir geri çekilme umut ediliyor.

Dogelon Mars
2022’de çoğunlukla radardan çıkmış olsa da, Dogelon Mars’ta ( ELON ) (“Dog-a-lon” olarak söyleniş edilir) yakın zamanda daha yüksek bir artış, onu veba gibi kaçınılması ihtiyaç duyulan bir dijital para birimi olarak radara tam olarak geri koyuyor .


Genel bir kaide olarak, yatırımcılar diğer başarı göstermiş madeni paraların kuyruğunu sürmeyi amaçlayan tokenlere karşı oldukça şüpheci olmalıdır. Dogelon Mars’ın niteliğinde, Tesla CEO’su Elon Musk’ın gezegenler arası vizyonundan yararlanırken meme jetonu Dogecoin’in ( DOGE – % 0.85 ) başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Başka bir deyişle, bütün proje toplumsal medyadaki popüler kelimelere ve hype’ın ELON’u ayın ötesine taşıyacağı umuduna odaklanmış görünüyor.

Geçen sene ön sayfa misyon bildirisi kaldırılmadan ilkin Dogelon Mars, gezegenler arası ilk para birimi olarak görülüyordu. Ayrıca halı çekme ve dolandırıcılık kurbanlarına ELON gönderme lafı verdi . Bir “halı çekme”, bir kripto para birimi geliştiricilerinin yatırımcıların parasıyla kaçtığı bir olaydır. Bu önceki görev beyanı kulağa asil gibi gelse de, gezegenler arası bir para birimine duyulan ihtiyaç çok uzak görünüyor .

Aslında, ödeme jetonu olarak ELON’a duyulan ihtiyaç kendi arasında bir gerginlik benzer biçimde görünüyor. Aralık ayı sonlarında ve Mart ayı sonlarında birtakım araştırmalara rağmen, hala bir ödeme şekli olarak ELON’u kabul etmeye istekli tüccarların listesini bulamıyorum. Bir avuç kripto borsasında Dogelon Mars ticareti yapmak dışında, ELON’un hiç bir kullanım durumu yoktur.

Bozuk plak benzer biçimde olmasın ama tarih Dogelon Mars’ın dostu değil . Shiba Inu nasıl büyük bir geri dönüşle karşı karşıyaysa, Dogelon Mars da son altı ayda %1,800’den fazla kazandıktan sonrasında o şekilde. Herhangi bir somut katalizör olmadan, ELON’un token’ın hızla yükseldiği geçen yılın Nisan-Haziran ayları arasındaki performansını tekrarlaması ve peşinden değerinin %97’tepsi kaybetmesi olası.

Dogecoin
Nisan ayındaki veba şeklinde kaçınılması ihtiyaç duyulan üçüncü kripto para birimi, bir başka Shiba Inu’dan ilham alan yüksek uçucu olan Dogecoin’dir.

Shiba Inu kripto para piyasasını büyülemeden önce Dogecoin, Kasım 2020’nin başları ile Mayıs 2021’in başları arasındaki altı aylık bir süreçte kabaca %27.000 daha yüksek bir yükseliş yaşadı. Bu ralli, artan ödeme kabulü spekülasyonları ve Elon Musk’ın desteğiyle ateşlendi. Dogecoin , Musk’ın haiz olduğu üç dijital para biriminden biri ve Twitter’da Dogecoin’e olan sevgisini göstermek için Shiba Inu konulu memleri tanıtmaktan çekinmiyor . Tesla, muayyen ürünler için Dogecoin’de ödeme kabul etmeye bile başladı.

Ancak Dogecoin’in bir takım ölümcül kusuru var. Shiba Inu benzer biçimde, rekabet avantajı ve farklılığı olmayan bir ödeme parasından başka bir şey değildir . DOGE’de kısa vadeli pompaları desteklemek için oldukca sayıda toplumsal medya vızıltısı olsa da, blok zinciri ağı, kripto ile ödeme yapmak isteyen tüketicilerin başka yerde bulamayacağı benzersiz bir şey sunmuyor.

Ek olarak, Dogecoin’in kullanım durumu neredeyse yok denecek kadar azdır . Tesla ile markalı bir tüccar bulunmasına karşın, Cryptwerk’e gore dünya genelinde sadece 2.048 tüccar DOGE’yi bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Bu, SHIB’den üç kat daha çok tüccar bulunmasına rağmen, Dogecoin’in bu noktaya erişmesi sekiz yıldan fazla sürdü.

Ek olarak, Dogecoin’in blok zinciri, son üç yılda kullanımda nerede ise asla artış görmedi. BitInfoCharts.Com’a bakılırsa, yaklaşık günlük işlemler günde 20.000 ila 30.000 içinde gezinmeyi kapsamaya devam ediyor. Dogecoin’in işlem ücretleri düşmüş olsa bile, token kullanması düşük kaldı.

Son olarak, DOGE, hayatı değiştiren kazanımların ardından zamanı öncelik laf konusu olduğunda, Shiba Inu ve Dogelon Mars ile aynı sorunla karşılaşır. DOGE şimdiden bütün zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %80 kaybetti. Bununla birlikte, çoklu ödeme jetonlarının performansını incelediğimde, ilgili zirvelerini takiben geri dönüşlerinin tipik olarak %93 ile %99 arasında değiştiğini gördüm. Başka bir deyişle, Dogecoin’in hala birçok dezavantajı var.

KAYNAK:https://www.fool.com/investing/2022/04/01/3-cryptocurrencies-to-avoid-like-plague-in-april/

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
35Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap