İlginizi Çekebilir

BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA fiyat analizi – 14 Haziran 2022

BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA fiyat analizi – 14 Haziran 2022


Bitcoin: BTC/USDT

Daha önceki analizlerimizde belirttiğimiz düşüş trendinde oluşan Yükselen Takoz formasyonu aşağı yönlü sert kırılarak hedefini aldı. Uzun süredir takip ettiğimiz 19888 destek bölgesine çok yakın olan fiyat hareketi, düşüşüne devam eder ise bu bölgeden alım fırsatı takip edilebilir. Haftalık grafikte bu bölgenin altında mum kapanışı görürsek orta – uzun vadede 12100 destek bölgesine kadar geri çekilme görebiliriz. Yükselişlerde ise destek bölgesi olarak takip ettiğimiz 28280 seviyesi artık direnç bölgesi olarak takip edilecek. Bu bölgeye kadar yükseliş olur ise bu seviyeden satış baskısı gelebilir dikkatli olmak gerekiyor.

kripto haberleri
Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

Haftalık grafikte takip ettiğimiz Harmonik BUTTEFLY Pattern tamamlanma seviyesi olan 843 destek bölgesini takip ediyoruz. 843 – 717 destek bölgesi güçlü bir destek bölgesi ve ilk defa test edileceğinden tepki alarak yükseliş gösterebilir. Yükselişlerde 1400 direnç bölgesi çok önemli bu seviyeden satış baskısı gelebilir.

kripto haberlerikripto haberleri
Ethereum grafiği: ETH/USDT

XRP: XRP/USDT

Günlük grafikteki Simetrik Üçgen yapısına dikkat çekmiştik ve Apex bölgesine yakın seviyeden sert kırılım ile düşüş gerçekleşti. Düşüş devam eder ise güvenli alım bölgesi olarak 0.2500 seviyesi takip edilmeli. Bu seviyeden tepki alır yükseliş başlar ise 0.3400 direnç seviyesi takip edilmeli.

kripto haberlerikripto haberleri
XRP grafiği: XRP/USDT

Dogecoin: DOGE/USDT

4 saatlik grafikte Simetrik Üçgen formasyonu Apex bölgesinden sert kırılım ile düşüş gerçekleşti. Takip ettiğimiz 0.0509 destek seviyesinden tepkisini alan fiyat hareketi yükselişine devam eder ise 0.07508 direnç bölgesi takip edilmeli. Bu bölge kırılımdan sonra ilk kez test edileceğinden satış baskısı gelebilir. Düşüş devam eder ise 0.04000 destek bölgesinden tepki ile alım fırsatı takip edilebilir.

kripto haberlerikripto haberleri
Dogecoin grafiği: DOGE/USDT

Cardano: ADA/USDT

Günlük grafikte takip ettiğimiz ters bayrak formasyonu aşağı yönlü kırılarak altında mum kapanışı yaptı ancak takip ettiğimiz 0.3975 destek bölgesinden tepkisini alarak küçük bir miktar yükseliş eğilimi gösterdi. 0.3970 destek bölgesi aşağı yönlü kırılır ise 0.1970 destek seviyesine kadar geri çekilme görülebilir. Orta vadede tekrar yükseliş trendine girmesi için 0.6893 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı olması gerekiyor.

kripto haberlerikripto haberleri
Cardano grafiği: ADA/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap