İlginizi Çekebilir

Bob Dylan Snowcrash NFT platformuyla MetalaşacakSolana tabanlı NFT pazar yeri Snowcrash, dünyanın en büyük iki müzik şirketi olan Sony Music ve Universal Music Group‘un faaliyeti yaklaşmakta olan platformla resmi olarak ortaklık kurduğunu duyurdu.

İki müzik şirketi, sanatçı kadrolarıyla daha geniş entegrasyon öncesinde Bob Dylan ve Miles Davis NFT koleksiyonlarını bu yıl içinde yayınlayacak. Bob Dylan’ın oğlu olduğu sanılsa da oğlu olmayan Jesse Dylan, adını Neal Stephenson‘ın 1992 bilimkurgu romanından alan ve Metaverse terimini de icat eden Snowcrash pazarının kurucu ortağıdır.

Bob Dylan, her iki şirket tarafından da büyük bir yatırım: UMG, 2020’de şarkı kataloğuna yaklaşık 400 milyon dolar harcarken Sony, kayıtlı müzik haklarını geçen yıl 150 milyon dolardan fazla satın aldı.

Genç olan Dylan yaptığı açıklamada, NFT’ler için mevcut pazarın sadece “buzdağının görünen kısmı” olduğunu ve platformu başlatmak için Ethereum ağı üzerinden Solana blok zincirini tercih ettiğini; çünkü bunun çevre için daha iyi olduğuna inandığını belirtti.

Snowcrash, zincirdeki ticaret hacmi bakımından önde gelen iki borsa olan MagicEden ve Solanart gibi Solana merkezli mevcut NFT pazarlarıyla rekabet edecek.

Sony’nin dijital iş başkanı Dennis Kooker, Sony Music’in Snowcrash ile birlikte “hem içerik oluşturucular hem de hayranlar için erişilebilir, kullanıcı dostu deneyimler sunmaya odaklanarak kayıt sanatçılarımız için bir dizi fırsat geliştirmek” için çalıştığını söyledi.

Universal Music’in başkan yardımcısı Michael Nash, bu duyguyu dile getirerek, “NFT’ler sanatçılarımızın ve etiketlerimizin kültürel etkilerini inovasyonun ön saflarında ilerletmelerini sağlıyor” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Anonymous: Ver Tankı Al 52 Bin $’lık Bitcoini!

Snowcrash ayrıca kripto para borsası FTX ile ortak bir girişime sahiptir ve Solana Labs‘ın stratejik ortağıdır.

Daha geniş anlamda müzik endüstrisi, içerikten daha fazla para kazanmanın ve Nas, Steve Aoki ve Kings of Leon gibi popüler sanatçıların her biri NFT satışlarından milyonlarca dolar kazanan benzersiz topluluklar yaratmanın bir yolu olarak NFT’lere büyük ilgi gösterdi.

Warner Music Group, daha önce oyna-kazan oyunu Splinterlands ile ortaklık kurduğu için Sony ve Universal, Web3 alanına giren ilk büyük müzik şirketleri değil.

WMG‘nin dijital şefi ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Oana Ruxandra, özel tokenize oyunlar geliştirmenin WMG’nin “uzaya ilgi duyan sanatçılarımız için yeni gelir akışlarının kilidini açmasına ve aynı zamanda fandom ve topluluğun rolünü yükseltmesine” olanak tanıdığını söyledi.Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap