İlginizi Çekebilir

Bloomberg’den Bitcoin raporu: Geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterecek

Bloomberg’den Bitcoin raporu: Geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterecek


Dünyanın en önemli finans kurumlarından biri olan Bloomberg’in İstihbarat Departmanı son kripto para raporunu yayımladı. Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone’a bu ayki raporda şirketin bir başka önemli yöneticisi Baş Piyasa Analisti Jamie Douglas Coutts da katıldı.

“Durudurulamaz olduğunu gördük”

Raporun başında Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 Konferansı’nın önemine değinilirken, “Miami’deki Bitcoin Konferansı’nda, parayı ve finansı ilerletmek için şu an yapılanların durdurulamayacağı kanısına vardık” denildi.

“Risk varlıklarıyla Bitcoin lşehine olan bir ayrışma var”

Tüm dünyada her geçen gün artan Bitcoin ve kripto para adaptasyonuna da atıfta bulunulan raporda kurumsal alımların arttığı ve aynı zamanda Bitcoin’deki volatilitenin de azalması sebebiyle en büyük kripto paranın diğer risk varlıklarından ayrışma yaşadığı yazıldı:

“Volatilitenin azalması, Bitcoin’in diğer risk varlıklarından ayrışan bir yatırım aracına dönüşmesini sağlıyor. Bu durum da, yatırımcıları diğer geleneksel varlıkların görünmeyen küçük tuzaklarından koruyor. Buradaki amacımız ‘Trendler sizin arkadaışınızdır’ sözüne karşı çıkmak değildir ve en azından varlıklarının belli bir bölümünü bu tarafa ayırmayan yatırımcıların en kötü senaryoya hazır olmaları gerektiğini söylemektir”

“Nasdaq 100 %20 düştü, Bitcoin ise %15”

Risk varlıklarından ayrılma konusunu detaylandıran Bloomberg raporunda Nasdaq 100 endeksi ile Bitcoin’in son dönemde yaşadığı düşüşler de karşılaştırıldı ve Nasdaq’ın %20’lik düşüşünün yanında Bitcoin’in “sadece” %15’lik düşüş yaşadığı bilgisi verildi. Bu durumun da, Bitcoin’in aslında riskten korunma varlığı olduğu yönünde bir gösterge olduğu yorumu yapıldı. Fed’in merakla beklenen para sıkılaştırma politkasında da Bitcoin’in diğer geleneksel varlıklara oranla daha iyi bir koruma sağlayacağı yazıldı.

“Hafif bir ayı piyasası beklenebilir”

Mike McGlone ve Jamie Douglas Coutts raporunda geçmiş dönemdeki Fed para politikalarının Bitcoin’e olan etkisine de vurgu yapıldı ve Bitcoin’in artık bu tarihi yollardan gitmediği belirtildi:

“Bitcoin, merkez bankalarının kararlarında hareket ettiği biçimde artık hareket etmemektedir. Geçmişteki para sıkılaştırma politikalarına bakıldığı zaman Bitcoin’in yükseldiği görülmüştür. Fed’in para sıkılaştırma politkasına yeni başladığı düşünüldüğünde hafif bir ayı piyasası etkisi beklenebilir. Her geçen gün daha fazla adresin ‘Hodl’ tarzını benimsemesi, Fed politikalarından ötürü beklenen bu düşüşün daha hafif geçmesini sağlayacaktır diye düşünüyoruz.”

“Hep yaptığını yapmaya devam edecek”

Bitcoin’in vârolduğu günden bu yana geleneksel varlıklardan sürekli olarak daha iyi performans gösterdiği belirtilen raporda şu ifade kullanıldı:

“Vârolduğu dönemin büyük bölümünde, ne yapıyorsa Bitcoin onu yapmaya devam edecektir. Bu da onun geleneksel varlıklardan daha iyi bir performans sağlayacak olmasıdır”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap