Blockchain Oyun Devi Animoca Markaları Rus Kullanıcılara Hizmetleri Durdurdu

Stevedanews


Blockchain ve metaverse oyun devi Animoca Brands, Salı günü Batılı güçlerin Rusya‘nın Ukrayna işgali sonrası yaptırımlarını gerekçe olarak göstererek Rus kullanıcılarıyla bağlarını kesin olarak kesti.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, Animoica artık kullanıcıları engelleyerek ve paylaşımlarına erişimi kısıtlayarak eski Sovyet gücüne müdahil müşterilere hizmet vermeyecek.

Hareket, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov‘un Pazar sabahı bir tweet’te kripto para borsalarını Rus kullanıcılarına ait adresleri engellemeye çağırmasından sonra geldi.

Kripto işletmeleri, bakanın talebini yerine getirme kararını tartıyor; ancak çoğunun bu tür önlemleri almamaya karar verdiği bildiriliyor. Buna karşın Animoca, endüstride uyulması gereken az sayıdaki şirketten biri haline geldi.

Şirketin, Animoca’nın yan kuruluşu The Sandbox tarafından üretilen bir meta veri deposunda kullanılan yardımcı program tokeni SAND‘ın satın alınmasını engellemeye çalışıp çalışmayacağı belli değil. Animoca, Blockworks’ün yorum talebine henüz yanıt vermedi.

24 Şubat’ta, ABD istihbaratının haftalarca süren uyarılarının ardından Rus birliklerine Başkan Vladimir Putin tarafından Ukrayna topraklarına geçme emri verildi. İşgal, Batı dünyasının çoğu tarafından hızla kınandı ve bu da büyük Rus bankalarına, oligarklarına ve işletmelerine yaptırım uygulamaya başlanmasına sebep oldu.

Yaptırımlar, Rus finans kurumlarının SWIFT bankalararası takas sistemini kullanmasını da kapsayacak şekilde genişletildi ve bu kurumların küresel finansal sistem içinde etkin bir şekilde faaliyet göstermelerini engelledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Floki Inu Reklamları İngiliz Reklam Standartları Kurumu Tarafından Yasaklandı

Animoca‘nın kurucu ortağı Yat Siu, Bloomberg ile yaptığı röportajda ve raporda alıntılanan, şirketin kararının Gamee ve blockchain fitness şirketi Lympo gibi yan kuruluşları etkileyeceğini; ancak Rus kullanıcılarının düşük nüfusu göz önüne alındığında, etkinin büyük ölçüde olmayacağını söyledi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap