İlginizi Çekebilir

Block şirketi beklentileri karşılayamadı: Bitcoin işlemlerinde düşüş

Block şirketinden Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni bilgiler geldi


Bitcoin’e verdiği destekle bilinen ve merkeziyetsiz bir cüzdan projesi de bulunan Jack Dorsey’nin kurucusu olduğu Block şirketi, 2022 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirketin analistlerin beklentilerini karşılayamadığı görüldü.

Block’un bu yılın ilk çeyreğinde elde ettiği toplam gelir 3.96 milyar dolardı ancak analistler 4.1 milyarlık gelir beklentisi içindeydi. Hisse başına elde edilen gelir 18 sent olurken, burada da beklentiler 20 sent yönündeydi.

Cash App’te de düşüş var

Block’un kişiden kişiye ödeme sağlayıcısı olan ve aynı zamanda müşterilerin Bitcoin alıp satmalarına imkân veren uygulaması Cash App’te de düşüş olduğu görüldü. 2021’in son çeyreğinde 1.96 milyar dolarlık Bitcoin işleminin yapıldığı Cash App’te bu rakam 2022 ilk çeyreği itibariyle 1.73 milyar dolar oldu. Yine bir çeyrek önce 46 milyon dolarlık brüt kâr açıklayan şirketin bu çeyrekteki brüt kârı da 43 milyon dolar olarak bildirildi. Geçen sene aynı dönemle kıyaslandığında şirketin Bitcoin işlemlerinde de %51’lik düşüş söz konusu…

Block’tan yapılan açıklamada ayrıca, Bitcoin hizmeti vermeye başladıklarından bu yana Cash App’te Bitcoin alan kullanıcı hesabı sayısının son çeyrek itibariyle de 10 milyonu aştığı aktarıldı.

Dün işleme açıldığında yüzde 4’lük yükseliş yaşayan Block hisseleri, Nasdaq’takli yüzde 5’lik düşüşle birlikte daha sonra %10 geriye gitti. Hisseler şu anda 95.5 dolardan işlem görüyor. Şirketin kazanç raporu toplantısı ise TSİ gece 12’de yapılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap