Block Explorer Nedir? Ne İşe Yarar?

Stevedanews


Block Explorer (Blok Gezgini/Blok Kaşifi), blok zincirindeki geçmiş ve güncel tüm işlemleri görüntülemek için çevrimiçi bir araçtır. Ağ hash oranı ve işlem büyümesi gibi faydalı bilgiler sağlarlar.

Birçok kişi, “kripto para birimlerine aşina olanlar bile” bir blok zinciri kaşifinin doğasında bulunan değeri gerçekten anlamıyor; ancak, Bitcoin ve diğer belirli altcoinler için bir blok zinciri gezgini kullanarak yapılabilecek ve bulunabilecek birçok şey var.

Örneğin; herhangi bir bloktaki ilk işlem, madencilerin kazandığı gelirdir. Diğer işlemler, Bitcoin’in nereye gönderildiğini/alındığını ve ilgili ağ ücretlerini gösterir. Bu, ödemiş olabileceğiniz ücretleri görmenize yardımcı olabilir.

Çoğu blok gezgini, onaylanmamış işlemler ve madencilik zorluğunun artıp artmadığı hakkında da rapor verir. Bu, ağ tıkanıklığını ve artan ücret olasılığını göstermeye yardımcı olabilir.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Kriptoda AML Nedir? Ne İşe Yarar?

Block Explorer” terimi, bu aracın yalnızca blok bilgilerine bakmak için yararlı olduğunu gösterse de durum hiç de öyle değil. Blok kaşifleri, belirli işlem kimliklerini veya cüzdan adreslerini aramak için kullanılabilir, bu da onları gerektiğinde kendi işlemlerinizi araştırmak için çok kullanışlı hale getirir. Ayrıca bazı blok kaşifleri, yardımcı görsel talimatlar için çizelgeler sağlayarak ağ istatistiklerini raporlayan araçlar da sağlar.

Blockchain gezgininin faydasını hafife almayın; onlar size tonlarca bilgi sağlar ve blockchain ekosisteminde çok faydalıdır.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap