BitGo CEO’su Belshe: Bitcoin’in 20 bine düşmesi çok da kötü olmaz

bitcoin-btc (13)


Bitcoin’in kademeli olarak düşüşüne devam etmesi ve Cuma günü önce 37 bin, hafta sonu ise 34 bin doların altına düşerek bu bölgede kapanışlar yapması, uzmanların daha da sert düşüş hareketleri beklemesine ve “ayı sezonu”nu teyit etmelerine sebep oldu.

Birçok uzman ve analist en büyük kripto para hakkında geniş bir aralıkta yorum yapmaya devam ederken, 2021 yılı yaz ayları seviyesi gibi 29 bin dolara ya da 20 bin dolar ve altına düşüş hareketleri bekleyen bir grup da bulunuyor.

“Sağlıklı bir ekosistem olur”

Düşüş hareketiyle ilgili yorum yapan kişilere ise son olarak kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı BitGo şirketinin CEO’su Mike Belshe de katıldı. Belshe, bahsedildiği gibi 20 bin dolarlık seviyeye düşüş yaşanmasının çok da kötü olmayacağını belirtti ve Twitter hesabından şu yorumu yaptı:

“Bitcoin’in 6-12 aylık bir süre için 20 bin dolara düşmesi kesinlike kötü bir durum olmayacaktır. Bu şekilde tüm zayıf eller ve coin’ler piyasadan çekilecek, Bitcoin ile Ethereum için onları daha da ileri götürecek bir ortam oluşacaktır. Sene sonu itibariyle ise çok daha sağlıklı bir ekosistemimiz olacaktır”

Son günlerde çok ciddi bir düşüş yaşayan en büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 33 bin 500 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto para geçtiğimiz yaz da ciddi bir düşüş hareketine girmiş ve 29 bin dolara kadar inmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap