Bitcoin’in Şok Edici Borsa Korelasyonu Büyümeye Devam Ediyor

bitcoin kapak
Arcane Research’ün en son haftalık raporuna göre , BTC-Nasdaq korelasyonu 0,8’in üzerinde yeni bir ATH’ye yükseldi

Buradaki “ korelasyon ”, borsa hisse senetleri gibi diğer varlıklardaki hareketlere yanıt olarak Bitcoin fiyatının nasıl değiştiğinin bir ölçüsüdür.

Bu göstergenin değeri pozitif olduğunda, BTC’nin o varlıkla ilişkisinin şu anda pozitif olduğu anlamına gelir. Bu, kripto fiyatının varlığın fiyatıyla aynı yönde hareket ettiği anlamına gelir.

Öte yandan, negatif bir korelasyon, madeni paranın fiyatının, varlıktaki değişikliklere ters yönde hareket ederek yanıt verdiğini ima eder.

Sıfır değeri doğal olarak BTC ile şu anda verilen öz sermaye arasında gerçek bir korelasyon olmadığını gösterir.

Şimdi, son birkaç yılda Nasdaq, S&P 500, DXY ve Altın ile Bitcoin 30 günlük korelasyonundaki eğilimi gösteren bir grafik :


Görünüşe göre madeni para giderek borsaya bağlı hale geldi | Kaynak: Arcane Research’ün Haftalık Güncellemesi – 18. Hafta 2022
Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, korelasyon yalnızca son aylarda arttığı için Bitcoin bu yıl boyunca borsayı yansıtıyor.

Rapor, BTC’nin Nasdaq ile korelasyonunun özellikle geçen haftaki FOMC sırasında görünür olduğunu belirtiyor. Endeks için metriğin değeri şimdi 0,8 civarında yeni bir ATH’ye ulaştı.

Grafik ayrıca kripto para biriminin DXY ve Altın ile korelasyonunun son aylarda negatif olduğunu gösteriyor.

Rapora göre, Bitcoin’in artan kurumsallaşması, borsa ile artan korelasyonun arkasındaki neden olabilir.

Yatırımcılar kripto parayı bir risk varlığı olarak görüyor ve bu zihniyet devam ettiği ve borsa mücadele etmeye devam ettiği sürece BTC’nin Nasdaq ve S&P 500’e bağlı kalması muhtemel.

BTC Fiyatı# İsim fiyat piyasa değeri 24 Saatlik Değişiklikler Fiyat Grafiği (24s)

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta düştü ve dün 30 bin doların altına düştü. Yazma sırasında, madeni para son yedi gün içinde %19 düşüşle 31.6 bin dolar civarında işlem görüyor.

Geçen ay, kripto %25 değer kaybetti. Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
35Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap