İlginizi Çekebilir

Bitcoin’in Piyasa Değeri Rus Rublesi’ni Aşıyor!CoinGecko verilerine göre, dijital varlık piyasasında 45 bin dolara yaklaşan bitcoin liderliğindeki geniş bir çalışma, kripto için toplam piyasa sınırını 2 trilyon doların üzerine taşıdı.

Kripto piyasası en son 2021 yılının Ağustos ayında 2 trilyon dolardı.

Geçen hafta, Bitcoin yaklaşık %14 ve Eter %12 arttı.

CoinDesk ile konuşan analistler daha önce Rusya’daki sermaye kontrollerinin bu hızlı değerlenmede bir faktör olduğunu söylemişti.

Trader ve analist Alex Kruger önceki bir röportajda CoinDesk’e verdiği demeçte, “Talepsiz sermaye kontrolleri fiyat üzerinde bir etki yapmaz. Sermaye kontrolleri, fiyatın talebin nerede olduğuna veya olduğuna bağlı olarak bir tarafa veya diğerine sapacağı anlamına gelir.” dedi.

Terra’nın LUNA tokeni, geçen hafta yaklaşık %70 tırmanarak stratosferik bir yükseliş yaşadı ve şu anda yaklaşık 94 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın SOL‘u ve Avalanche’ın AVAX‘ı ve Polkadot’un DOT‘u gibi diğer katman 1 belirteçleri de piyasaya olumlu yanıt verdi. SOL bu hafta %18.5, AVAX yaklaşık %16 ve DOT yaklaşık %13 arttı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Ukrayna Savaşı Kripto Girişlerini Tetikliyor

Son kazançlarla, Bitcoin artık hızla düşen Rus rublesinden daha yüksek bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin’in yaklaşık 835 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunurken, Rublenin yaklaşık 626 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap