Bitcoine Ne Oluyor ? ABD Doları yükselirken BTC Temmuz’dan bu yana En Düşük seviyede !

Bitcoin çöküşü: HOLDER’lar ne diyor?
Yatırımcılar devlet tahvillerinde ve Amerika dolarında daha yüksek getiriler elde ederken, yatırımcılar risksiz varlıklara nakit akıtırken,

Bitcoin Güncel Fiyat Son Durum# İsim fiyat piyasa değeri 24 Saatlik Değişiklikler Fiyat Grafiği (24s)

Bitcoin fiyatları Pazartesi günü daha düşük bir düşüş yaşadı ve dünyanın en büyük kripto para birimi için 2022 düşüşünü ortalama %30’a çıkardı.

Bitcoin en son seansta her biri 32.775,00 dolardan oturumda yaklaşık %5,2 daha düşük işlem gördü; bu, yıldan bugüne düşüşünü yaklaşık %30’a çıkaracak ve Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyelerini kontrol edecek bir hareket.

Genellikle olduğu şeklinde, bu düşüşün, para birimi değerlemelerini hareket ettirme potansiyeline haiz olmak için ehil kripto para birimine haiz bireyler veya kuruluşlar olan ‘balinalar’ tarafınca büyük satın alma fırsatları olarak kullanılmasını hariç tutuyoruz.” dedi. DeVere Grubu.

“Bunun nedeni, dijital, sınırsız, uygulanabilir, merkezi olmayan, kurcalamaya dayanıklı, el konulamayan bir para sistemi olmak da dahil olmak üzere dünyanın en büyük kripto para biriminin sağlam temellerinin aynı kalmasıdır” diye ekledi.


Yine de, Bitcoin’in 2022 düşüşü, son on yılın ortasında meteorik yükselişine başladığından beri, en azından ticaret koşulları açısından, kripto dünyasının henüz yüzleşmediği bir dizi probleminin ortasında geliyor.

Artan enflasyon, Federal Rezerv ve diğer merkez bankaları tarafınca ürem artırımlarına yönelik agresif sinyaller, artan tahvil getirileri ve yeniden canlanan ABD doları, dünyanın dört bir yanındaki muhtelif hükümetlerin daha geniş çapta kabul görmesine rağmen kripto varlıkları üstünde aşağı yönlü baskı kurmak için bir araya geldi. Bitcoin’i ulusal para birimlerine ekleyin veya tamamlayın.

Bu arada Amerika doları endeksi, altı küresel emsal para biriminden oluşan bir sepet karşısında gecelik işlemlerde 20 yılın en yüksek seviyesi 104.187’ye ulaştı ve doların yıldan bugüne hasılatını ortalama %8.23’e çıkardı. Benchmark 10 senelik Amerika Hazine tahvil getirileri de yükselişteydi ve 4 baz puan daha sıçrayarak gecelik işlemlerde Aralık 2018’deki %3,19’luk zirveye ulaştı.

Bitcoin’in ana akım yatırım topluluğu tarafınca daha geniş çapta benimsenmesi, ürem oranı artışlarına duyarlılığı ve blok zinciri teknolojisi ve metaverse’deki büyüme beklentileriyle bağlantısı göz önüne alındığında, daha geniş teknoloji ölçütleriyle olan ilişkisini de sıkılaştırdı.

Bitcoin, geçen senenin Kasım ayında bütün zamanların en yüksek seviyesi olan 67.802.30$’a ulaşmasından bu yana %51’den fazla düşerken, Nasdaq Bileşik endeksi 19 Kasım’daki zirvesinden yaklaşık %27,2 düştü.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
19Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap