Bitcoin Yatırım Danışmanı Dubai’de Darp edilerek Soyuldu

COİN SON DAKİKA KRİPTO PARA GÜNDEM
Altı kişilik bir çete, Dubai’de bir kripto yatırım danışmanına saldırmak ve onu soymaktan suçlu bulundu ve altı ay hapis cezasına çarptırıldı .

Dubai polisine göre, bir adam ve karısı evlerinde saldırıya uğradı. Ayrıca çiftten 200.000 dolar, iki telefon, üç saat ve 390.000 Dh değerinde bir elmas yüzük çalındı.

Avrupalı ​​bir kripto para birimi danışmanı olan kurban, sanıklara kripto yatırımı konusunda tavsiyede bulunmuştu. Onun tavsiyesine uyarak grup, popüler bir madeni paraya 30 milyon dolar yatırım yaptı. Miktar bir gecede üç katına çıktı ve ekip büyük bir kar elde etti. Ancak, küresel kripto çöküşü sırasında sanıklar paralarının çoğunu kaybetti.


Kemik kıran kaybın ardından çete, danışmanla iletişime geçerek, kaybını nasıl telafi edebileceğini sordu. Tavsiyesi, resmi olarak piyasaya sürülmemiş yeni bir madeni paraya yatırım yapmaktı. Grup fikri beğendi ve tavsiyeye uydu. Ancak, yeni kripto paranın sitesi saldırıya uğradı ve para birimi çöktü.

Bu, hoşnutsuz grubun çiftin evini işgal ettiği zamandı. Yatırımcıya ve karısına saldırdılar, eşyalarını çaldılar ve olay yerinden kaçtılar.

Bir kripto yatırımcısı, “Birçok insanın kripto paranın içerdiği risklerden hala habersiz olduğunu belirtmek ilginç” dedi. Açıkçası, yalnızca ödülleri düşünüyorsanız, bu spekülatif ticarettir. İhtiyacınız olan şey inançtır; yatırım yaptığınız kripto paraya inanmalısınız.”

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
3Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap