Bitcoin ve Ethereum Sahipleri Satmaya İsteksiz

bitcoin kapak
Zincir verileri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahiplerinin hala satış yapmak konusunda isteksiz olduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode, Pazartesi günkü haftalık raporunda hodl modellerine bir göz attı. Satılan daha genç kripto paralarda yapısal bir düşüş eğilimi olduğu için bu modeller yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da daha fazla elde tutmayı gösteriyor.

Araştırma, arz dinamiklerinin ve kripto para olgunluğunun her iki yönde de oldukça sağlam bir sinyal sağladığını kaydetti.

#Bitcoin and #Ethereum have held into gains last week, despite a slow-down in on-chain activity.

This week, we assess this divergence for both chains, as well as analyse what appears to be a supply squeeze in the making.

Read More in The Week On-chain👇https://t.co/2ywRfrmiYl

— glassnode (@glassnode) August 30, 2021


Yapıcı Hodl Dalgaları

Glassnode, hem Bitcoin hem de Ethereum hodl dalgalarının son 4 aydır net bir düşüş eğiliminde olduğunu bildirdi. 3 aydan daha küçük olan kripto paraların oynaklık sırasında harcanması muhtemeldir diye de ekledi. Bu genç paralar için düşen hodl dalgaları, piyasanın varlıkları harcamak yerine elinde tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

“Genç BTC şu anda kripto para arzının sadece %15’ini temsil ediyor ve çok güçlü bir düşüş trendi söz konusu.”

Ethereum grafiği de çok benzer, genç ETH’ler dolaşımdaki arzın sadece %12,5’ini temsil ediyor.

Glassnode, daha olgun kripto paraların (3 ay ila 1 yıl) istatistiksel olarak daha az harcandığını gözlemledi ve “bunların artan bir oranı likit olmayan arzın arttığını gösteriyor” diye ekledi.

Analitik, bu bulguları “canlılık metriği” adı verilen bir şeyle destekledi. Bu, toplam token arzı tarafından daha fazla token biriktiğini (HODLing) veya yok edildiğini (harcama) analiz eder.

Bu metrik, Haziran ayından bu yana düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da daha az harcama ve daha fazla kripto para durgunluğunu gösteriyor. Ethereum için de benzer bir model mevcut.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
72Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap