Bitcoin neden düşüyor? 36 bin 600 dolar görüldü

Bitcoin neden düşüyor? 36 bin 600 dolar görüldü


Bitcoin’de sert bir düşüş hareketi başladı. Dün ABD Merkez Bankası (Fed) açıklamasıyla birlikte dakikalar içinde 40 bin doların üzerine çıkan ve bugün de gün içinde 39 bin doların üzerinde işlem gören en büyük kripto para akşamüstü saatlerinde ise 37 bin doların da altına indi ve 36 bin 600 doları gördü.

Nasdaq, S&P 500 ve diğer önemli hisseler de düştü

Bitcoin’in son dönemde yüksek korelasyona sahip olduğu teknoloji hisseleri borsası Nasdaq da %4.48 düştü ve haberin yazıldığı dakikalarda 12900’den işlem görüyor. S%P 500’de de düşüş %3.32 oldu ve borsa şu anda 4158’den işlem görüyor. Son zamanların düşen diğer önemli hisselerinden Amazon %7,76, Apple  %4,19, TESLA ise %7,23 değer kaybetti.

Madencilik cihazı üreticisi Canaan, SEC incelemesine girdi

Bitcoin’deki düşüşün şu ana kadar net bir sebebi olmasa da, hem teknoloji hisselerindeki düşüş hem de SEC’nin, madencilik cihazı üreticisi Canaan’ı “incelemeye tutulan Çinli şirketler listesi”ne dahil etmesi bu hareketi tetiklemiş olabilir. Gelişme bugün itibariyle Canaan tarafından da resmen duyuruldu. Çin merkezli şirket, “Yabancı Şirketleri Sorumlu Tutma Yasası” kapsamında yapılan soruşturmaya 25 Mayıs’a kadar itiraz etme hakkına sahip. ABD’de yürürlüğe giren bu yasa şirketlerin yabancı bir hükumet tarafından sahip olunmadığı ya da kontrol edilmediğini garanti alma amacıyla çıkarılmıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 37 bin dolar civarında işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap