Bitcoin Madenciliği Zorluğu Yeni Zirveye Ulaştı

Stevedanews


Bitcoin madenciliği zorluğu Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve iki hafta önceki son düzenlemeye göre %5,56’lık bir artış kaydetti.

BTC.com verilerine göre, 31 Mart’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.59 trilyonun ardından 14 Nisan’da %1.26’lık bir düşüş gördükten sonra madencilik zorluk seviyesi 733.824 blok yüksekliğinde ve 29.79 trilyonda.

Bitcoin madenciliği zorluğu, bir madencinin blok zincirindeki bir bloktaki işlemleri doğrulamak veya Bitcoin’leri “kazmak” için ne kadar sıkı çalışması gerektiğinin bir ölçüsüdür. Zorluk seviyesi, genellikle yaklaşık iki hafta süren her 2.016 blokta bir ayarlamaya tabi tutulur.

Bu tür madencilik zorluk ayarlamaları, madencilik sırasında saniyede kullanılan bilgi işlem gücü seviyesini ifade eden madencilik hash oranındaki değişikliklerle yüksek oranda ilişkilidir. Hash oranı arttığında, madencilik zorluğu tipik olarak oranı takip eder.

Blockchain.com verilerine göre Bitcoin hash oranı, yedi günlük ortalamada Çarşamba günü saniyede 220.49 exahash’a yükseldi ve 14 Nisan’daki okumaya göre ise %9 arttı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) Revolut Hakkında Karar

Bitcoin Madencilik Konseyi tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, endüstrinin bu yıl Ocak-Mart döneminde bir önceki yıla göre %36,8’den %58,4’lük sürdürülebilir bir elektrik karışımına sahip olduğunu gösterdi.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap