Bitcoin madenciliği hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinde, Fakat Bitcoin Fiyatı Neden Kötü ?

Adam Tesla Modelini Kullanarak Ethereum Madenciliği Yapıyor Peki Nasıl ?
Bitcoin madenciliği hash payı, 2021’in sonuna doğru yükselen fiyatla birlikte son altı ayda dört katına çıkarak saniyede 200 milyon terahash’e ulaştı.
Bununla beraber, ağı fazlaca daha güvenilir hale getirirken, fiyat için kötü ve BTC’nin yanında ne olacağı konusunda önemli bir faktör olabilir.
Bitcoin madenciliği gün geçtikçe büyüyor ve sektör son altı ayda diğer bütün zaman dilimlerinden daha fazla yeni giriş yaptı. Ancak uzmanların ortaya koyduğu şeklinde, bu yakın gelecekte fiyat için iyiye işaret olmayabilir. Daha fazla madenci piyasaya taştıkça, BTC fiyatı daha da düşebilir.

Geçen sene süresince, madencilik endüstrisi tam bir döngüye girdi. Çin’in çok fazla enerji tükettiklerini ve yeşil enerji hedefini rayından çıkardıklarını iddia ederek bütün madencileri tasfiye etmesiyle başladı. Madenciler Amerika, Kazakistan ve Rusya’ya taşındı ve hash oranındaki hafifçe bir düşüşe rağmen madencilik teçhizatlarını yine çalıştırabildiler.

2021’in ikinci yarısında, BTC’nin fiyatı üstün dereceli seviyelere çıkarak daha çok madenciyi çekti. Bu vakit zarfında, hash oranı yüzde 400 artarak saniyede 200 milyon terahash’i aştı.
Satoshi’nin tasarladığı benzer biçimde, Bitcoin, mevcut madencilik gücünün miktarına bağlı olarak madencilik zorluğunu kendi kendine ayarlar. Bu nedenle, madenci sayısı ne kadar fazlaysa, madenciliği yapmak o kadar zor olur. Bu, madencilerin blok ödülünü almak için daha fazla kaynak kullanımı gerektiği anlamına gelir. Blok ödülünü aldıklarında, her zaman icra ettikleri gibi hodling yerine satma ve maliyetlerini karşılama olasılıkları daha yüksektir.

Hong Kong merkezli bir kripto şirketi olan Amber Group’un kurumsal satış direktörü Justin d’Anethan şunları söylemiş oldu:

İşletme maliyetleri, madencilerin yeni edinilen madeni paraları tutma yada satma kararlarında mühim bir faktördür. Onlar kripto alanındaki ilk ve en organik satıcılardır ve bu nedenle fiyatları mutlaka etkilerler.

Justin Reuters’e verdiği demeçte, madencilerin son aylarda borsalara rezervlerine olduğundan daha fazla kripto para aktardığını ve bunun hodl’dan daha fazla satma olasılıklarının olduğunu gösterdiğini söylemiş oldu.

Arcane Research’ten alınan veriler bunu desteklemektedir. Kasım ayının başında madenciler, kripto o ayın ilerleyen saatlerinde üstün dereceli bir yüksekliğe doğru ilerlerken 114 milyar dolar değerinde BTC tuttu. Bu sayı yüzde 34 azalarak 75 milyar dolara geriledi.

Bir madencilik şirketi olan Blockware Solutions’ta analist olan Joe Burnett şu yorumu yaptı:

Daha fazla madenci ağa katıldıkça, her biri bireysel olarak daha az bitcoin kazanır. Bunun sebebi, yeni bitcoin çıkışını yavaşlatmak için ağ zorluğunun artmasıdır.

Bitcoin’in geçen hafta düşmesine destek olmuyor. CNF’nin bugün bildirdiği şeklinde , kripto para, Ukrayna-Rusya sınır gerilimlerinin kalbinde güvenilir bir liman varlığı olarak geçerli olup olmayacağına dair bir testte başarısız oldu.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
61Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap