Bitcoin, haftalarca devam eden durgunluğun peşinden 31 bin dolar seviyesini geri alıyor; Ethereum yüzde 5,6 arttı

BİTCOİN
Kripto piyasası, bu haftanın ilerleyen saatlerinde ABD tüketici fiyat verilerinden de destek alabilir.

Bitcoin , hafta sonu süresince en büyük kripto para biriminin Pazartesi günü % 5,4’e varan artışla 31.553 $’a çıkmasının ardından 31.000 $’ın üzerine çıkarak ilerlemeye ve istikrar kazanmaya devam ediyor.

Eter, yeşilde de bir takım altcoin ile daha yüksek ve %5,6 arttı — Solana, Avalanche, Cardano, piyasa duyarlılığı arttıkça bugün %11 arttı.

“Bitcoin’in temelleri ve teknikleri son birkaç gündür gelişiyor. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan Pazartesi günü Bloomberg’e verdiği demeçte, hemen hemen erken olsa da, daha optimist tüccarlardan bazıları bu uzatılmış düşüş için bir taban talep ediyor” dedi.

Kripto piyasası, bu haftanın ilerleyen saatlerinde ABD tüketici fiyat verilerinden de destek alabilir. Greenspan, eğer enflasyon harbiden düşüyorsa, Federal Rezerv’in piyasa koşullarını yumuşatması için iyi bir talih var, diye açıklıyor.


Bitcoin , haftalardır 30.000 dolar civarında muamele görüyor, potansiyel bir düşüş tahminlerine meydan okuyor, ancak aynı zamanda daha geniş ABD pazarı da yenildiği için yukarı doğru ivme kazanmak için mücadele ediyor. En son MLIV Pulse anketine göre, teknoloji hisseleri ve kripto para birimleri benzer biçimde spekülatif varlıkların, Fed’in bilançosunu küçültme planlarından en çok etkilenmesi planlanıyor.

Fairlead Strategies’in kurucu ortağı Katie Stockton Cuma günü bir notta, “ Bitcoin son birkaç hafta arasında kısa vadeli ivmenin artmasıyla istikrar kazanmıştır” dedi. Teknik analistler için Tom DeMark’ın popüler TD Sequential modeli tarafınca kısa vadeli bir karşı trend satın alma sinyali kaydedildiğini ve “daha ​​belirgin bir aşırı satım sıçrama olasılığını artırdığını söylemiş oldu.

Stablecoinler, Mayıs ayında Terra/Luna ekosisteminin çöküşünün ardından, uzaya olan itimatı daha da zayıflatan küresel düzenleyicilerin incelemesiyle yüz yüze kalmaya devam ediyor; CoinGecko’dan alınan verilere bakılırsa, algoritmik stablecoin UST, 0,016 dolardan muamele görüyor ve dolara karşı durağan değerini kaybettikten sonra daha da düşüyor.

Cuma günü, Japonya, UST’nin patlamasının ardından stablecoin’ler çevresinde yasal bir çerçeve getiren ilk büyük ekonomilerden biri oldu.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
29Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap