İlginizi Çekebilir

Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) Fiyat Tahminleri!

Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) Fiyat Tahminleri!


Bitcoin 31.000 dolara kadar düştü. Kripto para piyasalarında günlerdir devam eden düşüş dalgası ne zaman bitecek? Akşam saatlerinde gelen düşüş 280 milyon dolarlık pozisyonun tasfiyesine sebep oldu. Özellikle volatilitenin arttığı bugünlerde yatırımcıların büyük kayıplar yaşadığına şahit oluyoruz. Peki en popüler kripto paralarda kısa vadeli beklentiler neler?

Bitcoin (BTC)

Küresel hisse senedi piyasaları 9 Mayıs’ta düşüşünü sürdürdü ve S&P 500 52 haftanın yeni en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin (BTC), yeni yılın en düşük seviyesine ulaştı. Blockchain analitik firması Glassnode‘dan elde edilen veriler, merkezi borsalara Bitcoin girişlerinin şubat ayından bu yana en yüksek seviye olan 1,7 milyona ulaştığını gösteriyor.

Bu, balinaların uzun bir düşüş trendi bekledikleri için varlıklarını terk edebileceğini gösteriyor. Birkaç analist, kripto piyasalarının genellikle dibi işaret eden bir kapitülasyon aşamasına girmesini bekliyor. Analist Dylan LeClair, ayı piyasaları sırasında önceki piyasa diplerinin, Bitcoin gerçekleşen fiyatına (ortalama zincir maliyeti bazında) düştüğünde gerçekleştiğinin altını çizdi. Metrik şu anda 24.300 dolarda bulunuyor.

kripto haberleri

Bitcoin, 5 Mayıs’ta yükselen kanalın altına düştü ve düşmeye devam etti, bu da ayıların avantajlarından vazgeçme havasında olmadığını gösteriyor. Ayıların güçlü kaldığı senaryoda 28.805 dolar talep bölgesi olarak görev görebilir. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, satış baskısının düşebileceğinin ilk göstergesi olacak. Bu, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (41.279 dolar) olası bir rallinin yolunu açabilir.

Ethereum (ETH)

ETH, 7 Mayıs’ta yükseliş çizgisinin altına düştü. Bu hareket, gelişen yükselen üçgen modelini geçersiz kıldı. Bir yükseliş formasyonunun kırılması, bir düşüş işaretidir. Güçlü satış, fiyatı 2.445 dolar seviyesindeki acil desteğin altına çekti. Bu, kritik destek bölgesine 2.300 ila 2.159 dolar arasında olası bir düşüşün kapısını açıyor. Boğaların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunması muhtemel çünkü bunun altında bir kırılma Ethereum’u 1.700 dolara düşürebilir.

kripto haberleri

Fiyat destek bölgesinden geri dönerse, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’nın (2.790 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (3.043 dolar) yükselebilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 5 Mayıs’ta 20 günlük EMA’dan (0,63 dolar) düştü ve 0,62 doların altına düştü. Alıcılar, 6 Mayıs’ta fiyatı 0,62 doların üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar yerini korudu. XRP/USDT çifti düşüşünü sürdürdü ve 0,55 dolardan desteğin altına sarktı. Buna göre 0,50 dolar desteğinin kısa sürede test edildiğini görebiliriz.

kripto haberleri

Alıcıların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunmaları bekleniyor çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0,42 dolara indirebilecek bir düşüş trendi başlatabilir. Tersine, fiyat 0,50 dolarlık desteğin üzerine çıkarsa, boğalar yine pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmak için gayret gösterecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap