Bitcoin Düşüyor, Korkular 0 Artıyor!

Stevedanews


Bitcoin‘in fiyatı, iki varlık sınıfı arasındaki sürekli korelasyonun ortasında kripto para birimi piyasasını da sarsan önemli bir hisse senedi satışının ardından yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

​​8 Mayıs 2022 itibariyle Türkiye’de de faaliyet gösteren ve Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex‘ten alınan verilere göre, Bitcoin 24 saat içinde neredeyse %4 düştü ve 24 Temmuz 2021’de kaydedilen 34.292 dolardan neredeyse on ayın en düşük seviyesi olan 34.602 dolardan işlem gördü.

4 Mayıs’ta Bitcoin, Federal Rezerv‘in faiz oranlarını neredeyse yirmi yılın en yüksek seviyesi olan yarım puan artırma hareketinin ardından varlığın %6 artmasıyla patlama belirtileri göstermişti. Bitcoin’deki sıçrama, daha geniş hisse senedi piyasasında bir ralli ile aynı zamana denk geldi.

BTC/USDt - Kaynak: Bitfinex
BTC/USDt – Kaynak: Bitfinex

Bununla birlikte volatilite, varlık 2021’in en yüksek seviyelerini geri almak için mücadele ederken, BTC’in 2022 için dar bir aralıkta ticaretine devam ettiğini vurguluyor. Varlığın yaklaşık 68.000 $’a yeniden yükselmesi, artan enflasyon, Ukrayna’daki savaş ve Federal Rezerv politikalarının sıkılaştırılması gibi daha geniş piyasa faktörlerinden etkilendi.

Son düşüş, BTC kritik destek seviyesini 37.500 dolarda kaybettikten sonra tetiklendi. Mevcut fiyat, daha fazla düşüş olasılığının olduğunun bir göstergesi ve bir sonraki olası nokta 30.000 dolar olabilir. Özellikle, BTC’nin yılın en yüksek noktası Ocak ayı başlarında kaydedilen 48.000 dolar olarak kaldı.

Michaël van de Poppe: Bitcoin Daha da Düşebilir

Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin hacmi 29 Nisan itibariyle 44 ayın en düşük seviyesine düşmüştü. Özellikle, hafta ortasında BTC fiyatındaki ani artış, piyasa uzmanlarının bir numaralı kripto para birimi için yeni bir çıkış öngördüğünü göstermişti. Popüler kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in daha da düşebileceğine dair yaygın beklentiyle birlikte varlığın yukarı doğru dönebileceğine inanıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dikkat! Ethereum Balinaları Bu Altcoinleri Topluyor!

Poppe tahmininin, varlığın yeni düşük seviyeleri test etmeye çalıştığı BTC’nin son fiyat hareketinden kaynaklandığını, ancak 4 Mayıs 2022 itibariyle geri döndüğünü belirtti. Bununla birlikte, piyasanın hala daha sıkı para politikasının kripto dahil tüm risk varlıkları üzerindeki etkisini sindirmesi gerekiyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap