Bitcoin.com Cüzdanı, Multisig (Paylaşılan) Cüzdanlar İçin Destek Ekliyor – Tanıtılan Bitcoin Haberleri

Bitcoin.com Cüzdanı, Multisig (Paylaşılan) Cüzdanlar İçin Destek Ekliyor – Tanıtılan Bitcoin Haberleri

bu Bitcoin.com Ekip, Bitcoin ve Bitcoin Cash için paylaşılan (çoklu) cüzdan desteğini duyurmaktan heyecan duyuyor. Bitcoin.com Cüzdanı. Bu, en değerli cüzdanlarınızı benzersiz bir iki faktörlü kimlik doğrulama biçimiyle koruyabileceğiniz, kurumsal bir hazine oluşturabileceğiniz, çocuklarınızı güvenli bir şekilde Bitcoin ile tanıştırabileceğiniz ve daha fazlası anlamına gelir.

Paylaşılan Cüzdan Nedir?

Standart kripto cüzdanlar, işlemlere erişmek ve işlemleri göndermek için bir özel anahtar kullanırken, paylaşılan cüzdanlar, cüzdanla bağlantılı fonlara erişmek için iki veveyaha fazla özel anahtar gerektirir. Paylaşılan cüzdanlardaki özel anahtarlar genellikle katılımcı adı verilen farklı kişilere verilir. Örneğin, üç özel anahtarınız varsa, birini kendiniz tutabilir ve diğerlerini aile üyelerine verebilirsiniz.

Neden Paylaşılan Cüzdanları Kullanmalısınız?

Paylaşılan bir cüzdan kullanmanın ilk temel nedeni, bunun tek bir başarısızlık noktasına sahip olma problemuna bir çözüm olmasıdır, bu da fonlarınıza erişiminizi kaybetmenize neden olabilir. Örneğin, yaşadığınız apartmanda bir yangın olduğunu hayal edin. Bilgisayarınız ve varlıklarınızın kağıt yedek anahtarları (BTC/BCH) imha edildi. Anahtarlar olmadan, fonlarınıza erişmenin hiçbir yolu yoktur. Ancak cüzdanınız başkalarıyla (binanızda yaşamayanlar!) veya ikincil kurtarma ifadenizi farklı bir yere kaydettiğinizi varsayarak kendinizle paylaşılıyorsa, yine de paranıza erişebilirsiniz.

Cüzdan Kullanım Örneklerini Paylaşın

Paylaşılan cüzdanlar, birden fazla karar vericiyi tanıtarak bir dizi benzersiz uygulamanın kilidini açar. Örneğin, çocuğunuza bir kripto cüzdanında biraz para sağlayarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Paylaşılan bir cüzdansa, onaylamadan veya reddetmeden önce başlatılan tüm işlemleri inceleme şansınız olur. Diğer bir yaygın kullanım durumu hazine yönetimidir. Burada, iş ortakları ve hatta bir yönetim kurulu, eski bankacılık sistemini atlarken fon kullanımında şeffaflık sağlayarak, cüzdan katılımcıları ile paylaşılabilir. İşte paylaşılan kripto cüzdanlarının kullanılabileceği diğer yolların bir listesi.

Paylaşılan Cüzdan Nasıl Kurulur

  1. Henüz yapmadıysanız, Bitcoin.com Cüzdan uygulamasını indirin ve yükleyin.
  2. Uygulamanın ana ekranından + öğesine dokunun.EKLE/İTHALAT.
  3. Seçme Yeni paylaşılan cüzdan ekle, ve talimatları izleyin.

Paylaşılan bir cüzdanın nasıl kurulacağı ve kullanılacağı hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen Bitcoin için bu kılavuza ve Bitcoin Cash için bu kılavuza bakın.


Resim Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya rastgele bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen rastgele bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen rastgele bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Bağış yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

btc

Kripto Borsası Referans Programı İle Kazan

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap