Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Son Durum! (21 Mayıs)

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Son Durum! (21 Mayıs)


Ethereum (ETH), kripto para birimi konsolidasyonu devam ederken hafta sonu 2.000 doların altında işlem görmeye başladı. Bitcoin de Cumartesi günkü seansta düşmeye devam etti ve dünyanın en büyük kripto para birimi olarak tekrar 30.000 doların altına düştü.

Bitcoin yatırımcısını neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) için dün 30.000 doların üzerindeki marjinal kazançların ardından tekrar o noktanın altına düşüldü.

Cuma günü BTC/USD 30.664.98 kadar yüksek işlem görse de bu kazanımlar uzun sürmedi ve fiyatlar bugün 28.793.61 doların altına düştü.

Haberimiz yazılırken, boğaların dip fiyatı 28.800 dolarda tutmaması nedeniyle hafta sonu başında fiyatlar %3,27 düştü.

Bitcoin’in son düşüşü, Federal Rezerv’in yatırımcıların riskli varlıklardan uzaklaşmasına neden olan son eylemlerinin ardından artan piyasa belirsizliğinden kaynaklanıyor. Bu, BTC’nin tüm iniş ve çıkışlara rağmen geçen hafta sadece marjinal bir fiyat hareketi kaydetmesiyle birleşmiş görünüyor.

Genel olarak, fiyatlar Mayıs ayının son haftasında daha düşüş eğiliminde görünse de, geçen hafta aynı noktaya göre %0,25 düştü. Şu anda boğaların destek seviyelerine sahip çıkmaları gerekiyor.

Ethereum (ETH)

Cuma günü 2.000 dolara ufak bir dokunuş yaptıktan sonra, Ethereum tekrardan bu seviyenin altına düştü.

Hafta sonunun ilk gününde ETH / USD şu anda 1.926.68 doların altında gün içi seviyesine düşüyor ve bu da mevcut destek seviyesinin biraz altında kalmakta.

Cuma günkü 1.950 dolarlık direnç üzerindeki toparlanmanın ardından, bugün dünyanın en büyük ikinci kripto tokeni bu noktanın altına düşmekten kaçamadı. Bununla birlikte, bu düşük seviyelere ulaşıldığından beri fiyat istikrarı bir miktar arttı ve ETH şimdi bu alt sınırın üzerinde kalmak için savaşıyor.

kripto haberleri
Kaynak: TradingView

Haber saatleri itibariyle, 14 günlük RSI hala aşırı satım bölgesinde bulunuyor, bu da 30’un altında ve 35 dirence yakın seviyelerde görülür.

Popüler Analist, Bitcoin (BTC) İçin Büyük Bir Düşüş Öngörüyor!kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap